Revenue

25.2M

2024

Profit

15.2M

2024

Employees

54

2024

Margin

33,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RODALI CARGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 25.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #282 la cifra de afaceri, #20 la profit, #429 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RODALI CARGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 25.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.4%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #282 la cifra de afaceri, #20 la profit, #429 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#282 din 69.154 companii

Top 0.4%

Vezi clasamentul

După profit

#20 din 69.154 companii

Top 1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#429 din 69.154 companii

Top 0.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri25.2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 18.1× față de media industriei

Marjă profit33.4% vs medie industrie 4.3%

Compania este 7.8× față de media industriei

Angajați54 vs medie industrie 3

Compania este 16.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
US AMG PROFTRANS S.R.L.44.4M53Transport
SOIV TRANS EXPRESS S.R.L.45.9M57Transport
WETRALOG ROMANIA SRL43.3M52Transport
VULCRI SRL41.5M54Transport
AVIS TRANS SRL45.1M49Transport
RONTRANSMAR SRL47.8M50Transport
SOFTRANS SRL52.2M62Transport
AUTOTRANSPORT NEC IMPEX SRL45.4M62Transport
MC TRANS SRL44.6M48Transport
LTE-RAIL ROMANIA SRL45.6M47Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
33.4%
CA / angajat
842K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    25.2M
    Profit net
    15.2M
    Angajați
    54

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RODALI CARGO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRODALI CARGO SRL(you)US AMG PROFTRANS S.R.L.SOIV TRANS EXPRESS S.R.L.WETRALOG ROMANIA SRLVULCRI SRL
Revenue
25.2M
44.4M
45.9M
43.3M
41.5M
Profit
15.2M
1.9M
3.9M
314K
13.5K
Margin
33,4%
4,3%
8,5%
0,7%
0,0%
Employees
54
53
57
52
54
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RODALI CARGO SRL”.