ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L.
Revenue
4.9M
2024
Profit
-1.4M
2024
Employees
62
2024
Margin
-28,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #159 la cifra de afaceri, #2.041 la profit, #75 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 4.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -28.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #159 la cifra de afaceri, #2.041 la profit, #75 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este -109.7× față de media industriei
Compania este 5.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CH TEXTIL EXIM S.R.L. | 5M | 69 | Fabricare produse textile |
| MASTERTEX S.R.L. | 6.3M | 66 | Fabricare produse textile |
| BECATEX S.R.L. | 4.5M | 50 | Fabricare produse textile |
| AERODYNAMICS SRL | 5M | 43 | Fabricare produse textile |
| AVS PRODTEXTIL SRL | 4.6M | 43 | Fabricare produse textile |
| SILVERMACS SRL | 5M | 37 | Fabricare produse textile |
| MODEON STYLE SRL | 5.1M | 38 | Fabricare produse textile |
| SILKEST S.R.L. | 6.8M | 47 | Fabricare produse textile |
| ICC PROD SRL | 10M | 63 | Fabricare produse textile |
| ANCA-ROM SRL | 6.1M | 41 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ OLT
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -28.0%
- CA / angajat
- 80.5K
- Scor risc (0–100)
- 64
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.9M
- Profit net
- -1.4M
- Angajați
- 62
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.9M | -1.4M | 62 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 62
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #46.194
- CH TEXTIL EXIM S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 69
- Profit
- 28.8K
- Rank RO
- #46.463
- MASTERTEX S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 66
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #38.021
- BECATEX S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 50
- Profit
- 494K
- Rank RO
- #50.360
- AERODYNAMICS SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 43
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #46.488
- AVS PRODTEXTIL SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 43
- Profit
- 360K
- Rank RO
- #49.492
- SILVERMACS SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 37
- Profit
- -1.9M
- Rank RO
- #45.956
- MODEON STYLE SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #45.142
- SILKEST S.R.L.
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 47
- Profit
- -190K
- Rank RO
- #35.722
- ICC PROD SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 63
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #25.965
- ANCA-ROM SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #38.942
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L.(current) | 4.9M | 62 | -1.4M | #46.194 |
| CH TEXTIL EXIM S.R.L. | 5M | 69 | 28.8K | #46.463 |
| MASTERTEX S.R.L. | 6.3M | 66 | 375K | #38.021 |
| BECATEX S.R.L. | 4.5M | 50 | 494K | #50.360 |
| AERODYNAMICS SRL | 5M | 43 | 118K | #46.488 |
| AVS PRODTEXTIL SRL | 4.6M | 43 | 360K | #49.492 |
| SILVERMACS SRL | 5M | 37 | -1.9M | #45.956 |
| MODEON STYLE SRL | 5.1M | 38 | 144K | #45.142 |
| SILKEST S.R.L. | 6.8M | 47 | -190K | #35.722 |
| ICC PROD SRL | 10M | 63 | 89K | #25.965 |
| ANCA-ROM SRL | 6.1M | 41 | 172K | #38.942 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L.(you) | CH TEXTIL EXIM S.R.L. | MASTERTEX S.R.L. | BECATEX S.R.L. | AERODYNAMICS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.9M | 5M | 6.3M | 4.5M | 5M |
| Profit | -1.4M | 28.8K | 375K | 494K | 118K |
| Margin | -28,0% | 0,6% | 5,9% | 11,0% | 2,4% |
| Employees | 62 | 69 | 66 | 50 | 43 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROCCAFRANCA ROMANIA S.R.L.”.