ROCCA VISION SRL
Revenue
222K
2024
Profit
75.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
31,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROCCA VISION SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 222K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.484 la cifra de afaceri, #764 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROCCA VISION SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 222K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.484 la cifra de afaceri, #764 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IDEEA CADEAU SRL | 227K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ECONSTRUCTIVE SOLUTIONS S.R.L. | 226K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SPARKFLOOR S.R.L. | 266K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| OBSIDIAN S.R.L. | 269K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PRO FLOIONUT S.R.L. | 243K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| NEOGARD SYSTEMS S.R.L. | 244K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| RADIAL PLUS INVEST SRL | 244K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ART KLAKER SRL | 242K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TEHEI INDUSTRIES S.R.L. | 242K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SMARTVIC CERAMIC SRL | 245K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 31.0%
- CA / angajat
- 243K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 222K
- Profit net
- 75.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 222K | 75.5K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROCCA VISION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROCCA VISION SRL(current)
- Revenue
- 222K
- Employees
- 1
- Profit
- 75.5K
- Rank RO
- #352.159
- IDEEA CADEAU SRL
- Revenue
- 227K
- Employees
- 1
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #364.831
- ECONSTRUCTIVE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 226K
- Employees
- 1
- Profit
- 96.4K
- Rank RO
- #365.552
- SPARKFLOOR S.R.L.
- Revenue
- 266K
- Employees
- 1
- Profit
- 81.6K
- Rank RO
- #334.858
- OBSIDIAN S.R.L.
- Revenue
- 269K
- Employees
- 1
- Profit
- 51.6K
- Rank RO
- #332.846
- PRO FLOIONUT S.R.L.
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- -158K
- Rank RO
- #352.322
- NEOGARD SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 244K
- Employees
- 1
- Profit
- 57.7K
- Rank RO
- #351.598
- RADIAL PLUS INVEST SRL
- Revenue
- 244K
- Employees
- 1
- Profit
- 37K
- Rank RO
- #351.339
- ART KLAKER SRL
- Revenue
- 242K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.9K
- Rank RO
- #352.960
- TEHEI INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 242K
- Employees
- 1
- Profit
- 74.1K
- Rank RO
- #353.105
- SMARTVIC CERAMIC SRL
- Revenue
- 245K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #351.023
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROCCA VISION SRL(current) | 222K | 1 | 75.5K | #352.159 |
| IDEEA CADEAU SRL | 227K | 1 | 112K | #364.831 |
| ECONSTRUCTIVE SOLUTIONS S.R.L. | 226K | 1 | 96.4K | #365.552 |
| SPARKFLOOR S.R.L. | 266K | 1 | 81.6K | #334.858 |
| OBSIDIAN S.R.L. | 269K | 1 | 51.6K | #332.846 |
| PRO FLOIONUT S.R.L. | 243K | 1 | -158K | #352.322 |
| NEOGARD SYSTEMS S.R.L. | 244K | 1 | 57.7K | #351.598 |
| RADIAL PLUS INVEST SRL | 244K | 1 | 37K | #351.339 |
| ART KLAKER SRL | 242K | 1 | -6.9K | #352.960 |
| TEHEI INDUSTRIES S.R.L. | 242K | 1 | 74.1K | #353.105 |
| SMARTVIC CERAMIC SRL | 245K | 1 | -1.7K | #351.023 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROCCA VISION SRL(you) | IDEEA CADEAU SRL | ECONSTRUCTIVE SOLUTIONS S.R.L. | SPARKFLOOR S.R.L. | OBSIDIAN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 222K | 227K | 226K | 266K | 269K |
| Profit | 75.5K | 112K | 96.4K | 81.6K | 51.6K |
| Margin | 31,0% | 49,5% | 42,6% | 30,7% | 19,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROCCA VISION SRL”.