ROBU CONSTRUCT SRL
Revenue
6.2M
2024
Profit
22.7K
2024
Employees
40
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROBU CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.407 la cifra de afaceri, #15.766 la profit, #422 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROBU CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.407 la cifra de afaceri, #15.766 la profit, #422 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.3× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 11.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INSTALATII R.C. SRL | 6.6M | 39 | Construcții |
| INVEST COMPANY SRL | 7M | 40 | Construcții |
| GENERAL ELECTRIC S.R.L. | 7.2M | 39 | Construcții |
| MGC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 7M | 38 | Construcții |
| LINCAS SRL | 7.6M | 40 | Construcții |
| MABEC TRADING SRL | 6.4M | 36 | Construcții |
| PROIECT INSTALL GAZ SRL | 7.7M | 40 | Construcții |
| TERMAEXIM SA | 5.9M | 42 | Construcții |
| DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. | 7.3M | 43 | Construcții |
| PEGAS IMPEX SRL | 8.1M | 40 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 165K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 22.7K
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 22.7K | 40 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROBU CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROBU CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 22.7K
- Rank RO
- #36.607
- INSTALATII R.C. SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 58.8K
- Rank RO
- #36.513
- INVEST COMPANY SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #34.868
- GENERAL ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 39
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #34.008
- MGC INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 38
- Profit
- 503K
- Rank RO
- #34.766
- LINCAS SRL
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 40
- Profit
- 500K
- Rank RO
- #32.689
- MABEC TRADING SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 36
- Profit
- -2.2M
- Rank RO
- #37.576
- PROIECT INSTALL GAZ SRL
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 72.8K
- Rank RO
- #32.148
- TERMAEXIM SA
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 42
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #40.247
- DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 43
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #33.782
- PEGAS IMPEX SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #31.044
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROBU CONSTRUCT SRL(current) | 6.2M | 40 | 22.7K | #36.607 |
| INSTALATII R.C. SRL | 6.6M | 39 | 58.8K | #36.513 |
| INVEST COMPANY SRL | 7M | 40 | 2.3M | #34.868 |
| GENERAL ELECTRIC S.R.L. | 7.2M | 39 | 313K | #34.008 |
| MGC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 7M | 38 | 503K | #34.766 |
| LINCAS SRL | 7.6M | 40 | 500K | #32.689 |
| MABEC TRADING SRL | 6.4M | 36 | -2.2M | #37.576 |
| PROIECT INSTALL GAZ SRL | 7.7M | 40 | 72.8K | #32.148 |
| TERMAEXIM SA | 5.9M | 42 | 113K | #40.247 |
| DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. | 7.3M | 43 | 1M | #33.782 |
| PEGAS IMPEX SRL | 8.1M | 40 | 1M | #31.044 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROBU CONSTRUCT SRL(you) | INSTALATII R.C. SRL | INVEST COMPANY SRL | GENERAL ELECTRIC S.R.L. | MGC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.6M | 7M | 7.2M | 7M |
| Profit | 22.7K | 58.8K | 2.3M | 313K | 503K |
| Margin | 0,3% | 0,9% | 32,3% | 4,3% | 7,1% |
| Employees | 40 | 39 | 40 | 39 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROBU CONSTRUCT SRL”.