ROBICOR DIACONS SRL
Revenue
293K
2024
Profit
69.4K
2024
Employees
2
2024
Margin
23,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROBICOR DIACONS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.743 la cifra de afaceri, #10.881 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROBICOR DIACONS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.743 la cifra de afaceri, #10.881 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEAC QUALITY S.R.L. | 295K | 2 | Construcții |
| FLORY EXPERT PAVIMENT S.R.L. | 292K | 2 | Construcții |
| CATODICA IULPOP S.R.L. | 291K | 2 | Construcții |
| IORDACHE ALION INSTALCOM SRL | 290K | 2 | Construcții |
| VIOMARART S.R.L. | 276K | 2 | Construcții |
| E-INSTAL MANAGEMENT S.R.L. | 294K | 2 | Construcții |
| STEFANUT CONSTRUCT CAROTARI S.R.L. | 294K | 2 | Construcții |
| APEX SECURE VISION S.R.L. | 294K | 2 | Construcții |
| TOTAL SERVICE ELECTRONICS 2002 SRL | 294K | 2 | Construcții |
| MASS SMART DEVELOPMENT SRL | 294K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.7%
- CA / angajat
- 147K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 293K
- Profit net
- 69.4K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 293K | 69.4K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROBICOR DIACONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROBICOR DIACONS SRL(current)
- Revenue
- 293K
- Employees
- 2
- Profit
- 69.4K
- Rank RO
- #309.644
- DEAC QUALITY S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 2
- Profit
- 81.3K
- Rank RO
- #308.241
- FLORY EXPERT PAVIMENT S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #311.871
- CATODICA IULPOP S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 2
- Profit
- -85.6K
- Rank RO
- #312.819
- IORDACHE ALION INSTALCOM SRL
- Revenue
- 290K
- Employees
- 2
- Profit
- 56K
- Rank RO
- #314.381
- VIOMARART S.R.L.
- Revenue
- 276K
- Employees
- 2
- Profit
- 48.3K
- Rank RO
- #326.927
- E-INSTAL MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #309.632
- STEFANUT CONSTRUCT CAROTARI S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 133K
- Rank RO
- #309.612
- APEX SECURE VISION S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- -16.7K
- Rank RO
- #309.609
- TOTAL SERVICE ELECTRONICS 2002 SRL
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #309.594
- MASS SMART DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- -119K
- Rank RO
- #309.499
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROBICOR DIACONS SRL(current) | 293K | 2 | 69.4K | #309.644 |
| DEAC QUALITY S.R.L. | 295K | 2 | 81.3K | #308.241 |
| FLORY EXPERT PAVIMENT S.R.L. | 292K | 2 | 103K | #311.871 |
| CATODICA IULPOP S.R.L. | 291K | 2 | -85.6K | #312.819 |
| IORDACHE ALION INSTALCOM SRL | 290K | 2 | 56K | #314.381 |
| VIOMARART S.R.L. | 276K | 2 | 48.3K | #326.927 |
| E-INSTAL MANAGEMENT S.R.L. | 294K | 2 | 43.7K | #309.632 |
| STEFANUT CONSTRUCT CAROTARI S.R.L. | 294K | 2 | 133K | #309.612 |
| APEX SECURE VISION S.R.L. | 294K | 2 | -16.7K | #309.609 |
| TOTAL SERVICE ELECTRONICS 2002 SRL | 294K | 2 | 109K | #309.594 |
| MASS SMART DEVELOPMENT SRL | 294K | 2 | -119K | #309.499 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROBICOR DIACONS SRL(you) | DEAC QUALITY S.R.L. | FLORY EXPERT PAVIMENT S.R.L. | CATODICA IULPOP S.R.L. | IORDACHE ALION INSTALCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 293K | 295K | 292K | 291K | 290K |
| Profit | 69.4K | 81.3K | 103K | -85.6K | 56K |
| Margin | 23,7% | 27,6% | 35,3% | -29,4% | 19,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROBICOR DIACONS SRL”.