ROBERT AUTOHAUS S.R.L.
Revenue
241K
2024
Profit
35.3K
2024
Employees
3
2024
Margin
3,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROBERT AUTOHAUS S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 241K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.238 la cifra de afaceri, #7.587 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROBERT AUTOHAUS S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 241K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.238 la cifra de afaceri, #7.587 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CAR MAC SERVICE SRL | 912K | 3 | Comerț en-gros |
| COSMIN GARAGE SRL | 879K | 3 | Comerț en-gros |
| FDN CARS S.R.L. | 935K | 3 | Comerț en-gros |
| C�THOD AUTO S.R.L. | 863K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTOROMAN SERVICE SRL | 955K | 3 | Comerț en-gros |
| ALDI AUTO SPARE SRL | 847K | 3 | Comerț en-gros |
| TRAILER SHOP SRL | 835K | 3 | Comerț en-gros |
| HEGEDUS ARPAD SERVICE SRL | 814K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTO CASA MOTO S.R.L. | 804K | 3 | Comerț en-gros |
| AGRO INDUSTRIAL PART SRL | 1M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.9%
- CA / angajat
- 301K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 241K
- Profit net
- 35.3K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 241K | 35.3K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROBERT AUTOHAUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROBERT AUTOHAUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 241K
- Employees
- 3
- Profit
- 35.3K
- Rank RO
- #163.083
- CAR MAC SERVICE SRL
- Revenue
- 912K
- Employees
- 3
- Profit
- 33.1K
- Rank RO
- #161.966
- COSMIN GARAGE SRL
- Revenue
- 879K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #165.601
- FDN CARS S.R.L.
- Revenue
- 935K
- Employees
- 3
- Profit
- 11.2K
- Rank RO
- #159.552
- C�THOD AUTO S.R.L.
- Revenue
- 863K
- Employees
- 3
- Profit
- 58K
- Rank RO
- #167.430
- AUTOROMAN SERVICE SRL
- Revenue
- 955K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #157.494
- ALDI AUTO SPARE SRL
- Revenue
- 847K
- Employees
- 3
- Profit
- 32K
- Rank RO
- #169.431
- TRAILER SHOP SRL
- Revenue
- 835K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #170.816
- HEGEDUS ARPAD SERVICE SRL
- Revenue
- 814K
- Employees
- 3
- Profit
- 67.2K
- Rank RO
- #173.446
- AUTO CASA MOTO S.R.L.
- Revenue
- 804K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.7K
- Rank RO
- #174.598
- AGRO INDUSTRIAL PART SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #152.019
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROBERT AUTOHAUS S.R.L.(current) | 241K | 3 | 35.3K | #163.083 |
| CAR MAC SERVICE SRL | 912K | 3 | 33.1K | #161.966 |
| COSMIN GARAGE SRL | 879K | 3 | 5.8K | #165.601 |
| FDN CARS S.R.L. | 935K | 3 | 11.2K | #159.552 |
| C�THOD AUTO S.R.L. | 863K | 3 | 58K | #167.430 |
| AUTOROMAN SERVICE SRL | 955K | 3 | 1.3K | #157.494 |
| ALDI AUTO SPARE SRL | 847K | 3 | 32K | #169.431 |
| TRAILER SHOP SRL | 835K | 3 | 6.6K | #170.816 |
| HEGEDUS ARPAD SERVICE SRL | 814K | 3 | 67.2K | #173.446 |
| AUTO CASA MOTO S.R.L. | 804K | 3 | 6.7K | #174.598 |
| AGRO INDUSTRIAL PART SRL | 1M | 3 | 4.1K | #152.019 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROBERT AUTOHAUS S.R.L.(you) | CAR MAC SERVICE SRL | COSMIN GARAGE SRL | FDN CARS S.R.L. | C�THOD AUTO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 241K | 912K | 879K | 935K | 863K |
| Profit | 35.3K | 33.1K | 5.8K | 11.2K | 58K |
| Margin | 3,9% | 3,6% | 0,7% | 1,2% | 6,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROBERT AUTOHAUS S.R.L.”.