ROBAX SERV S.R.L.
Revenue
183K
2024
Profit
23.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
12,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROBAX SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 183K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #28.977 la cifra de afaceri, #19.465 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROBAX SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 183K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #28.977 la cifra de afaceri, #19.465 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MAVETRANS S.R.L. | 189K | 3 | Transport |
| ALCOR TRANS S.R.L. | 186K | 3 | Transport |
| AXA ROYAL TRANS S.R.L. | 184K | 3 | Transport |
| SEVEN SERV S.R.L. | 183K | 3 | Transport |
| PETRORAD COOLTAX SRL | 198K | 3 | Transport |
| DENIS TOUR AVANTAJ SRL | 200K | 3 | Transport |
| GREADY GRETUD S.R.L. | 172K | 3 | Transport |
| ALESSIA TOP & TRAVEL S.R.L. | 190K | 3 | Transport |
| WINNIPEG STAR S.R.L. | 191K | 3 | Transport |
| JEFERSON SRL | 163K | 3 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.5%
- CA / angajat
- 63.1K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 44%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 183K
- Profit net
- 23.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 183K | 23.6K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROBAX SERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROBAX SERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 183K
- Employees
- 3
- Profit
- 23.6K
- Rank RO
- #396.475
- MAVETRANS S.R.L.
- Revenue
- 189K
- Employees
- 3
- Profit
- 38.4K
- Rank RO
- #396.842
- ALCOR TRANS S.R.L.
- Revenue
- 186K
- Employees
- 3
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #399.509
- AXA ROYAL TRANS S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 3
- Profit
- -5.2K
- Rank RO
- #400.916
- SEVEN SERV S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 3
- Profit
- -21.8K
- Rank RO
- #402.228
- PETRORAD COOLTAX SRL
- Revenue
- 198K
- Employees
- 3
- Profit
- -42K
- Rank RO
- #388.821
- DENIS TOUR AVANTAJ SRL
- Revenue
- 200K
- Employees
- 3
- Profit
- 18.4K
- Rank RO
- #387.499
- GREADY GRETUD S.R.L.
- Revenue
- 172K
- Employees
- 3
- Profit
- -23.5K
- Rank RO
- #412.302
- ALESSIA TOP & TRAVEL S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 3
- Profit
- -9.2K
- Rank RO
- #396.208
- WINNIPEG STAR S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 3
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #395.240
- JEFERSON SRL
- Revenue
- 163K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #420.404
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROBAX SERV S.R.L.(current) | 183K | 3 | 23.6K | #396.475 |
| MAVETRANS S.R.L. | 189K | 3 | 38.4K | #396.842 |
| ALCOR TRANS S.R.L. | 186K | 3 | 8.1K | #399.509 |
| AXA ROYAL TRANS S.R.L. | 184K | 3 | -5.2K | #400.916 |
| SEVEN SERV S.R.L. | 183K | 3 | -21.8K | #402.228 |
| PETRORAD COOLTAX SRL | 198K | 3 | -42K | #388.821 |
| DENIS TOUR AVANTAJ SRL | 200K | 3 | 18.4K | #387.499 |
| GREADY GRETUD S.R.L. | 172K | 3 | -23.5K | #412.302 |
| ALESSIA TOP & TRAVEL S.R.L. | 190K | 3 | -9.2K | #396.208 |
| WINNIPEG STAR S.R.L. | 191K | 3 | 17.4K | #395.240 |
| JEFERSON SRL | 163K | 3 | 1.2K | #420.404 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROBAX SERV S.R.L.(you) | MAVETRANS S.R.L. | ALCOR TRANS S.R.L. | AXA ROYAL TRANS S.R.L. | SEVEN SERV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 183K | 189K | 186K | 184K | 183K |
| Profit | 23.6K | 38.4K | 8.1K | -5.2K | -21.8K |
| Margin | 12,5% | 20,3% | 4,3% | -2,8% | -11,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROBAX SERV S.R.L.”.