ROARING GATE SRL

CUI 37986585·Ediție·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

172K

2024

Profit

119K

2024

Employees

1

2024

Margin

69,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROARING GATE SRL este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024). În industria de Ediție (România), compania este #1.675 la cifra de afaceri, #1.029 la profit, #837 la număr angajați din 3.928 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROARING GATE SRL este o companie micro din sectorul Ediție, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.3%.
Poziție în industrie
În industria de Ediție (România), compania este #1.675 la cifra de afaceri, #1.029 la profit, #837 la număr angajați din 3.928 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Ediție (CAEN 58) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.675 din 3.928 companii

Top 42.6%

Vezi clasamentul

După profit

#1.029 din 3.928 companii

Top 26.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#837 din 3.928 companii

Top 21.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.8M lei
Marjă medie
13.0%
Angajați medie
6

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri172K lei vs medie industrie 2.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit69.3% vs medie industrie 13.0%

Compania este 5.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 6

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Ediție (CAEN 58) — 2024

Industry size

10.9B

RON revenue

Total companies

3.928

Total employees

22.254

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
JULY SOFT SRL172K1Ediție
POPSOL FINANCE SRL170K1Ediție
EDITURA ALICAT SRL173K1Ediție
BONTIPO S.R.L.174K1Ediție
U.ID UNIQUE IDENTITY CONSULT S.R.L.174K1Ediție
KD DESIGN S.R.L.169K1Ediție
EDITURA ATMAN SRL168K1Ediție
WIRESKETCH SRL168K1Ediție
CRIS CAD PRODSERV SRL167K1Ediție
AMOS PRESS SRL167K1Ediție

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
69.3%
CA / angajat
172K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 46%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    172K
    Profit net
    119K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROARING GATE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROARING GATE SRL(you)JULY SOFT SRLPOPSOL FINANCE SRLEDITURA ALICAT SRLBONTIPO S.R.L.
Revenue
172K
172K
170K
173K
174K
Profit
119K
107K
119K
6.2K
84.5K
Margin
69,3%
61,9%
69,8%
3,6%
48,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROARING GATE SRL”.