ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL
Revenue
647K
2024
Profit
458K
2024
Employees
1
2024
Margin
70,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.346 la cifra de afaceri, #2.496 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 70.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 70.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.346 la cifra de afaceri, #2.496 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STARCONS PMP SRL | 650K | 1 | Activități profesionale |
| QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L. | 654K | 1 | Activități profesionale |
| CALIS PROCONS S.R.L. | 661K | 1 | Activități profesionale |
| ADIVO CONSTRUCT S.R.L. | 639K | 1 | Activități profesionale |
| COMPLEX ING SRL | 664K | 1 | Activități profesionale |
| COMPASSLINE S.R.L. | 632K | 1 | Activități profesionale |
| RAWM ARCHITECTURE S.R.L. | 628K | 1 | Activități profesionale |
| METRIC SPACE DESIGN S.R.L. | 679K | 1 | Activități profesionale |
| CDC PROIECT S.R.L. | 623K | 1 | Activități profesionale |
| PROMAXSTRUCT SRL | 617K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 70.3%
- CA / angajat
- 651K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 647K
- Profit net
- 458K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 647K | 458K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(current)
- Revenue
- 647K
- Employees
- 1
- Profit
- 458K
- Rank RO
- #197.397
- STARCONS PMP SRL
- Revenue
- 650K
- Employees
- 1
- Profit
- 451K
- Rank RO
- #197.611
- QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 654K
- Employees
- 1
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #196.965
- CALIS PROCONS S.R.L.
- Revenue
- 661K
- Employees
- 1
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #195.826
- ADIVO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 639K
- Employees
- 1
- Profit
- 467K
- Rank RO
- #199.540
- COMPLEX ING SRL
- Revenue
- 664K
- Employees
- 1
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #195.266
- COMPASSLINE S.R.L.
- Revenue
- 632K
- Employees
- 1
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #200.964
- RAWM ARCHITECTURE S.R.L.
- Revenue
- 628K
- Employees
- 1
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #201.707
- METRIC SPACE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 679K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.8K
- Rank RO
- #192.838
- CDC PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 623K
- Employees
- 1
- Profit
- 208K
- Rank RO
- #202.614
- PROMAXSTRUCT SRL
- Revenue
- 617K
- Employees
- 1
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #203.717
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(current) | 647K | 1 | 458K | #197.397 |
| STARCONS PMP SRL | 650K | 1 | 451K | #197.611 |
| QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L. | 654K | 1 | 321K | #196.965 |
| CALIS PROCONS S.R.L. | 661K | 1 | 293K | #195.826 |
| ADIVO CONSTRUCT S.R.L. | 639K | 1 | 467K | #199.540 |
| COMPLEX ING SRL | 664K | 1 | 280K | #195.266 |
| COMPASSLINE S.R.L. | 632K | 1 | 386K | #200.964 |
| RAWM ARCHITECTURE S.R.L. | 628K | 1 | 167K | #201.707 |
| METRIC SPACE DESIGN S.R.L. | 679K | 1 | 7.8K | #192.838 |
| CDC PROIECT S.R.L. | 623K | 1 | 208K | #202.614 |
| PROMAXSTRUCT SRL | 617K | 1 | 336K | #203.717 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(you) | STARCONS PMP SRL | QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L. | CALIS PROCONS S.R.L. | ADIVO CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 647K | 650K | 654K | 661K | 639K |
| Profit | 458K | 451K | 321K | 293K | 467K |
| Margin | 70,3% | 69,3% | 49,0% | 44,3% | 73,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL”.