RO-RO SERVICE S.R.L.
Revenue
16.1M
2024
Profit
563K
2024
Employees
13
2024
Margin
3,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RO-RO SERVICE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 16.1M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #671 la cifra de afaceri, #1.521 la profit, #1.106 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RO-RO SERVICE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 16.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #671 la cifra de afaceri, #1.521 la profit, #1.106 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FARMRISE S.R.L. | 16.2M | 13 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ALMIRA GROUP SRL | 13.9M | 13 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SAMSUIN LAND S.R.L. | 16.2M | 12 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIBUCUR S.R.L. | 16.5M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| UNIVERSAL ADI SI PAUL S.R.L. | 16M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SEMCEREAL SRL | 16.7M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L. | 14.7M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERMA GHERLA S.R.L. | 16.8M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LANDAGRO INVEST GROUP SRL | 17M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VOGEL LIPANESTI S.R.L. | 15.5M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.5%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 16.1M
- Profit net
- 563K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16.1M | 563K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RO-RO SERVICE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RO-RO SERVICE S.R.L.(current)
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 563K
- Rank RO
- #17.340
- FARMRISE S.R.L.
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #17.356
- ALMIRA GROUP SRL
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #19.768
- SAMSUIN LAND S.R.L.
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 64.9K
- Rank RO
- #17.362
- AGRIBUCUR S.R.L.
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 750K
- Rank RO
- #17.140
- UNIVERSAL ADI SI PAUL S.R.L.
- Revenue
- 16M
- Employees
- 14
- Profit
- 52.7K
- Rank RO
- #17.533
- SEMCEREAL SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 14
- Profit
- -5.2M
- Rank RO
- #16.963
- AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L.
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #18.869
- FERMA GHERLA S.R.L.
- Revenue
- 16.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #16.862
- LANDAGRO INVEST GROUP SRL
- Revenue
- 17M
- Employees
- 14
- Profit
- 201K
- Rank RO
- #16.684
- VOGEL LIPANESTI S.R.L.
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #17.978
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RO-RO SERVICE S.R.L.(current) | 16.1M | 13 | 563K | #17.340 |
| FARMRISE S.R.L. | 16.2M | 13 | 158K | #17.356 |
| ALMIRA GROUP SRL | 13.9M | 13 | 15.2K | #19.768 |
| SAMSUIN LAND S.R.L. | 16.2M | 12 | 64.9K | #17.362 |
| AGRIBUCUR S.R.L. | 16.5M | 14 | 750K | #17.140 |
| UNIVERSAL ADI SI PAUL S.R.L. | 16M | 14 | 52.7K | #17.533 |
| SEMCEREAL SRL | 16.7M | 14 | -5.2M | #16.963 |
| AGRO LISSCALIFORNIA S.R.L. | 14.7M | 15 | 1.4M | #18.869 |
| FERMA GHERLA S.R.L. | 16.8M | 14 | 2.9M | #16.862 |
| LANDAGRO INVEST GROUP SRL | 17M | 14 | 201K | #16.684 |
| VOGEL LIPANESTI S.R.L. | 15.5M | 14 | 132K | #17.978 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RO-RO SERVICE S.R.L.(you) | FARMRISE S.R.L. | ALMIRA GROUP SRL | SAMSUIN LAND S.R.L. | AGRIBUCUR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 16.1M | 16.2M | 13.9M | 16.2M | 16.5M |
| Profit | 563K | 158K | 15.2K | 64.9K | 750K |
| Margin | 3,5% | 1,0% | 0,1% | 0,4% | 4,6% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 12 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RO-RO SERVICE S.R.L.”.