RO - NIRO SRL
Revenue
2.7M
2024
Profit
533K
2024
Employees
3
2024
Margin
14,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RO - NIRO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.336 la cifra de afaceri, #6.679 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RO - NIRO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.336 la cifra de afaceri, #6.679 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FLOWROND MED SRL | 4M | 3 | Comerț en-gros |
| EURO-TEHNICS S.R.L. | 3.7M | 3 | Comerț en-gros |
| INTERAS GRUP SRL | 4.3M | 3 | Comerț en-gros |
| VIKING PRUSZYNSKI NORD SRL | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| RENT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| FIMAX TRADING SRL | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| IASIS TECHNOLOGIES EUROPE SRL | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| M & N DINAMIC MASTER COMPANY SRL | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| SIMODAR FRUCTIS SRL | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
| MPX METAL WORK & DISTRIBUTION S.R.L. | 3.8M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.0%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 533K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 533K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RO - NIRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RO - NIRO SRL(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 533K
- Rank RO
- #57.233
- FLOWROND MED SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 3
- Profit
- 715K
- Rank RO
- #55.397
- EURO-TEHNICS S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 451K
- Rank RO
- #59.021
- INTERAS GRUP SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 3
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #52.221
- VIKING PRUSZYNSKI NORD SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 88K
- Rank RO
- #57.224
- RENT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #57.196
- FIMAX TRADING SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 247K
- Rank RO
- #57.171
- IASIS TECHNOLOGIES EUROPE SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 357K
- Rank RO
- #57.162
- M & N DINAMIC MASTER COMPANY SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #57.156
- SIMODAR FRUCTIS SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 43.8K
- Rank RO
- #57.287
- MPX METAL WORK & DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 45.3K
- Rank RO
- #57.114
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RO - NIRO SRL(current) | 2.7M | 3 | 533K | #57.233 |
| FLOWROND MED SRL | 4M | 3 | 715K | #55.397 |
| EURO-TEHNICS S.R.L. | 3.7M | 3 | 451K | #59.021 |
| INTERAS GRUP SRL | 4.3M | 3 | 108K | #52.221 |
| VIKING PRUSZYNSKI NORD SRL | 3.8M | 3 | 88K | #57.224 |
| RENT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. | 3.8M | 3 | 440K | #57.196 |
| FIMAX TRADING SRL | 3.8M | 3 | 247K | #57.171 |
| IASIS TECHNOLOGIES EUROPE SRL | 3.8M | 3 | 357K | #57.162 |
| M & N DINAMIC MASTER COMPANY SRL | 3.8M | 3 | 60.6K | #57.156 |
| SIMODAR FRUCTIS SRL | 3.8M | 3 | 43.8K | #57.287 |
| MPX METAL WORK & DISTRIBUTION S.R.L. | 3.8M | 3 | 45.3K | #57.114 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RO - NIRO SRL(you) | FLOWROND MED SRL | EURO-TEHNICS S.R.L. | INTERAS GRUP SRL | VIKING PRUSZYNSKI NORD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 4M | 3.7M | 4.3M | 3.8M |
| Profit | 533K | 715K | 451K | 108K | 88K |
| Margin | 14,0% | 18,0% | 12,3% | 2,5% | 2,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RO - NIRO SRL”.