Revenue

390K

2024

Profit

174K

2024

Employees

1

2024

Margin

44,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RMR METAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 390K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.580 la cifra de afaceri, #1.735 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RMR METAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 390K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.7%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #3.580 la cifra de afaceri, #1.735 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.580 din 8.990 companii

Top 39.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.735 din 8.990 companii

Top 19.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri390K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit44.7% vs medie industrie 5.8%

Compania este 7.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
E B E CODEX SRL387K1Fabricare
MATEO METALMAT S.R.L.383K1Fabricare
NATLOZ ENGINEERING SRL401K1Fabricare
ADYCO IMPEX S.R.L.363K1Fabricare
PERSEPRO TECH S.R.L.355K1Fabricare
PRO OIL DINAMICA S.R.L.353K1Fabricare
PHILROM COM SRL431K1Fabricare
FERAXIS S.R.L.350K1Fabricare
EUSPROD INOX S.R.L.350K1Fabricare
BGCNC PRODUC?IE SRL438K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
44.7%
CA / angajat
390K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    390K
    Profit net
    174K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RMR METAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRMR METAL S.R.L.(you)E B E CODEX SRLMATEO METALMAT S.R.L.NATLOZ ENGINEERING SRLADYCO IMPEX S.R.L.
Revenue
390K
387K
383K
401K
363K
Profit
174K
-36.8K
-19.7K
-29.5K
40.9K
Margin
44,7%
-9,5%
-5,1%
-7,4%
11,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RMR METAL S.R.L.”.