Revenue

307K

2024

Profit

58.2K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RIZO TEXTILE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 307K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #29.831 la cifra de afaceri, #20.824 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RIZO TEXTILE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 307K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #29.831 la cifra de afaceri, #20.824 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#29.831 din 63.035 companii

Top 47.3%

Vezi clasamentul

După profit

#20.824 din 63.035 companii

Top 33.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.268 din 63.035 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri307K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit19.0% vs medie industrie 4.2%

Compania este 4.5× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CAVAD PROD IMPEX S.R.L.307K1Comerț en-gros
NEMO EXPERT TEAM SRL307K1Comerț en-gros
VOX PLASTICS S.R.L.308K1Comerț en-gros
MAREDY SOLUTIONS SRL307K1Comerț en-gros
MEDILABSIMPEX S.R.L.308K1Comerț en-gros
ZIRA DESIGN CONSULTING S.R.L.306K1Comerț en-gros
WISEMED DISTRIBUTION SRL308K1Comerț en-gros
TELESPORT ENGINEERING SRL308K1Comerț en-gros
PREMIUM MARKT S.R.L.309K1Comerț en-gros
DYTEX S.R.L.305K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.0%
CA / angajat
307K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    307K
    Profit net
    58.2K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RIZO TEXTILE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRIZO TEXTILE S.R.L.(you)CAVAD PROD IMPEX S.R.L.NEMO EXPERT TEAM SRLVOX PLASTICS S.R.L.MAREDY SOLUTIONS SRL
Revenue
307K
307K
307K
308K
307K
Profit
58.2K
-95.3K
-20K
188K
16.8K
Margin
19,0%
-31,0%
-6,5%
61,1%
5,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RIZO TEXTILE S.R.L.”.