RIZACO AUTO S.R.L.
Revenue
353K
2024
Profit
-17.9K
2024
Employees
2
2024
Margin
-5,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RIZACO AUTO S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 353K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.523 la cifra de afaceri, #24.959 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RIZACO AUTO S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 353K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -5.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.523 la cifra de afaceri, #24.959 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -1.4× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOHAUS KTL S.R.L. | 361K | 2 | Comerț en-gros |
| SOARE AUTO S.R.L. | 341K | 2 | Comerț en-gros |
| PREST CLINCEA SRL | 338K | 2 | Comerț en-gros |
| WORTHEX AUTOMOTIVE SRL | 331K | 2 | Comerț en-gros |
| RISPARMIO CASA SRL | 329K | 2 | Comerț en-gros |
| UTILITAREXPERT S.R.L. | 382K | 2 | Comerț en-gros |
| �NDREPT�RI CU VENTUZE S.R.L. | 387K | 2 | Comerț en-gros |
| MIDRAM SERVICE S.R.L. | 321K | 2 | Comerț en-gros |
| MARIUS & PAUL SERVICE S.R.L. | 320K | 2 | Comerț en-gros |
| TWIN-COM SRL | 317K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -5.1%
- CA / angajat
- 177K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 31%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 353K
- Profit net
- -17.9K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 353K | -17.9K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RIZACO AUTO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RIZACO AUTO S.R.L.(current)
- Revenue
- 353K
- Employees
- 2
- Profit
- -17.9K
- Rank RO
- #274.626
- AUTOHAUS KTL S.R.L.
- Revenue
- 361K
- Employees
- 2
- Profit
- -114K
- Rank RO
- #271.798
- SOARE AUTO S.R.L.
- Revenue
- 341K
- Employees
- 2
- Profit
- 41.3K
- Rank RO
- #279.226
- PREST CLINCEA SRL
- Revenue
- 338K
- Employees
- 2
- Profit
- -44.9K
- Rank RO
- #280.463
- WORTHEX AUTOMOTIVE SRL
- Revenue
- 331K
- Employees
- 2
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #283.272
- RISPARMIO CASA SRL
- Revenue
- 329K
- Employees
- 2
- Profit
- 99K
- Rank RO
- #283.827
- UTILITAREXPERT S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #263.937
- �NDREPT�RI CU VENTUZE S.R.L.
- Revenue
- 387K
- Employees
- 2
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #262.376
- MIDRAM SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 321K
- Employees
- 2
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #287.437
- MARIUS & PAUL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 320K
- Employees
- 2
- Profit
- 661 lei
- Rank RO
- #287.654
- TWIN-COM SRL
- Revenue
- 317K
- Employees
- 2
- Profit
- 51.3K
- Rank RO
- #289.129
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RIZACO AUTO S.R.L.(current) | 353K | 2 | -17.9K | #274.626 |
| AUTOHAUS KTL S.R.L. | 361K | 2 | -114K | #271.798 |
| SOARE AUTO S.R.L. | 341K | 2 | 41.3K | #279.226 |
| PREST CLINCEA SRL | 338K | 2 | -44.9K | #280.463 |
| WORTHEX AUTOMOTIVE SRL | 331K | 2 | 14.4K | #283.272 |
| RISPARMIO CASA SRL | 329K | 2 | 99K | #283.827 |
| UTILITAREXPERT S.R.L. | 382K | 2 | 183K | #263.937 |
| �NDREPT�RI CU VENTUZE S.R.L. | 387K | 2 | 189K | #262.376 |
| MIDRAM SERVICE S.R.L. | 321K | 2 | 38.7K | #287.437 |
| MARIUS & PAUL SERVICE S.R.L. | 320K | 2 | 661 lei | #287.654 |
| TWIN-COM SRL | 317K | 2 | 51.3K | #289.129 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RIZACO AUTO S.R.L.(you) | AUTOHAUS KTL S.R.L. | SOARE AUTO S.R.L. | PREST CLINCEA SRL | WORTHEX AUTOMOTIVE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 353K | 361K | 341K | 338K | 331K |
| Profit | -17.9K | -114K | 41.3K | -44.9K | 14.4K |
| Margin | -5,1% | -31,6% | 12,1% | -13,3% | 4,4% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RIZACO AUTO S.R.L.”.