RITMOBOX S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
899K
2024
Employees
2
2024
Margin
80,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RITMOBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #3.708 la cifra de afaceri, #1.642 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RITMOBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #3.708 la cifra de afaceri, #1.642 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 5.4× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BUSINESSVIEW SOFTWARE S.R.L. | 1.1M | 2 | IT |
| FUTURE PROVISION SRL | 1.1M | 2 | IT |
| TECHNOCRIPA SRL | 1.1M | 2 | IT |
| EVOLUTION BUSINESS FORWARD S.R.L. | 1.1M | 2 | IT |
| LINKHIPU S.R.L. | 1.2M | 2 | IT |
| BOCASOFT SRL | 1.1M | 2 | IT |
| LATERAL THINK S.R.L. | 1.1M | 2 | IT |
| VERDE DIGITAL SRL | 1.1M | 2 | IT |
| AUTODATA EUROPE SRL | 1.2M | 2 | IT |
| GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL | 1M | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 80.2%
- CA / angajat
- 561K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 899K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 899K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RITMOBOX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RITMOBOX S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #142.098
- BUSINESSVIEW SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 607K
- Rank RO
- #142.400
- FUTURE PROVISION SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 317K
- Rank RO
- #141.142
- TECHNOCRIPA SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #140.911
- EVOLUTION BUSINESS FORWARD S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #140.587
- LINKHIPU S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 999K
- Rank RO
- #139.147
- BOCASOFT SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 28.3K
- Rank RO
- #146.725
- LATERAL THINK S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 619K
- Rank RO
- #148.045
- VERDE DIGITAL SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 872K
- Rank RO
- #148.154
- AUTODATA EUROPE SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #135.944
- GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #148.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RITMOBOX S.R.L.(current) | 1.1M | 2 | 899K | #142.098 |
| BUSINESSVIEW SOFTWARE S.R.L. | 1.1M | 2 | 607K | #142.400 |
| FUTURE PROVISION SRL | 1.1M | 2 | 317K | #141.142 |
| TECHNOCRIPA SRL | 1.1M | 2 | 106K | #140.911 |
| EVOLUTION BUSINESS FORWARD S.R.L. | 1.1M | 2 | 1M | #140.587 |
| LINKHIPU S.R.L. | 1.2M | 2 | 999K | #139.147 |
| BOCASOFT SRL | 1.1M | 2 | 28.3K | #146.725 |
| LATERAL THINK S.R.L. | 1.1M | 2 | 619K | #148.045 |
| VERDE DIGITAL SRL | 1.1M | 2 | 872K | #148.154 |
| AUTODATA EUROPE SRL | 1.2M | 2 | 60.6K | #135.944 |
| GT3 CUSTOM SOFTDESIGN SRL | 1M | 2 | 822K | #148.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RITMOBOX S.R.L.(you) | BUSINESSVIEW SOFTWARE S.R.L. | FUTURE PROVISION SRL | TECHNOCRIPA SRL | EVOLUTION BUSINESS FORWARD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M |
| Profit | 899K | 607K | 317K | 106K | 1M |
| Margin | 80,2% | 54,2% | 28,0% | 9,4% | 88,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RITMOBOX S.R.L.”.