RISI ROMUNO SRL
Revenue
31.5M
2024
Profit
3.8M
2024
Employees
24
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RISI ROMUNO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 31.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #325 la cifra de afaceri, #163 la profit, #499 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RISI ROMUNO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 31.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #325 la cifra de afaceri, #163 la profit, #499 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 10.3× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 6.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FAUNA 2002 IMPEX SRL | 31.2M | 24 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CENTRUL DE M�TCI SCHELL-GUI SRL | 29.5M | 24 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DIADRAG S.R.L. | 32.3M | 23 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO NICOLESCU SRL | 28.7M | 24 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ALSAGRO FARM SRL | 33.3M | 23 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRITEC BRAZI S.R.L. | 31.8M | 21 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CEREALBIO S.R.L. | 26.7M | 24 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIMIX CAZANESTI S.R.L. | 27.8M | 25 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MAXAGRO S.R.L. | 34.3M | 22 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TRANSLIBERTA IMPEX SRL | 29.9M | 32 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 31.5M
- Profit net
- 3.8M
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31.5M | 3.8M | 24 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RISI ROMUNO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RISI ROMUNO SRL(current)
- Revenue
- 31.5M
- Employees
- 24
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #9.696
- FAUNA 2002 IMPEX SRL
- Revenue
- 31.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #9.766
- CENTRUL DE M�TCI SCHELL-GUI SRL
- Revenue
- 29.5M
- Employees
- 24
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #10.253
- DIADRAG S.R.L.
- Revenue
- 32.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #9.488
- AGRO NICOLESCU SRL
- Revenue
- 28.7M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #10.475
- ALSAGRO FARM SRL
- Revenue
- 33.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #9.248
- AGRITEC BRAZI S.R.L.
- Revenue
- 31.8M
- Employees
- 21
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #9.610
- CEREALBIO S.R.L.
- Revenue
- 26.7M
- Employees
- 24
- Profit
- -28.5M
- Rank RO
- #11.185
- AGRIMIX CAZANESTI S.R.L.
- Revenue
- 27.8M
- Employees
- 25
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #10.815
- MAXAGRO S.R.L.
- Revenue
- 34.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #8.985
- TRANSLIBERTA IMPEX SRL
- Revenue
- 29.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 226K
- Rank RO
- #10.141
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RISI ROMUNO SRL(current) | 31.5M | 24 | 3.8M | #9.696 |
| FAUNA 2002 IMPEX SRL | 31.2M | 24 | 3.2M | #9.766 |
| CENTRUL DE M�TCI SCHELL-GUI SRL | 29.5M | 24 | 169K | #10.253 |
| DIADRAG S.R.L. | 32.3M | 23 | 5.1M | #9.488 |
| AGRO NICOLESCU SRL | 28.7M | 24 | 2.2M | #10.475 |
| ALSAGRO FARM SRL | 33.3M | 23 | 2.4M | #9.248 |
| AGRITEC BRAZI S.R.L. | 31.8M | 21 | 191K | #9.610 |
| CEREALBIO S.R.L. | 26.7M | 24 | -28.5M | #11.185 |
| AGRIMIX CAZANESTI S.R.L. | 27.8M | 25 | 148K | #10.815 |
| MAXAGRO S.R.L. | 34.3M | 22 | 4.8M | #8.985 |
| TRANSLIBERTA IMPEX SRL | 29.9M | 32 | 226K | #10.141 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RISI ROMUNO SRL(you) | FAUNA 2002 IMPEX SRL | CENTRUL DE M�TCI SCHELL-GUI SRL | DIADRAG S.R.L. | AGRO NICOLESCU SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 31.5M | 31.2M | 29.5M | 32.3M | 28.7M |
| Profit | 3.8M | 3.2M | 169K | 5.1M | 2.2M |
| Margin | 12,0% | 10,3% | 0,6% | 15,8% | 7,8% |
| Employees | 24 | 24 | 24 | 23 | 24 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RISI ROMUNO SRL”.