Revenue

172K

2024

Profit

107K

2024

Employees

1

2024

Margin

62,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RISCALL SERV SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.890 la cifra de afaceri, #1.987 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RISCALL SERV SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 172K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.0%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.890 la cifra de afaceri, #1.987 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.890 din 9.011 companii

Top 43.2%

Vezi clasamentul

După profit

#1.987 din 9.011 companii

Top 22.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.849 din 9.011 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri172K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit62.0% vs medie industrie 14.2%

Compania este 4.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
IRISAND PREST S.R.L.172K1Activități profesionale
GARDEN MAR TOTAL SRL182K1Activități profesionale
SMART GARDENS SOLUTIONS S.R.L.191K1Activități profesionale
CASIOPEEA SRL172K1Activități profesionale
PROCLEAN GROUP S.R.L.172K1Activități profesionale
LANDESIGN PROIECT S.R.L.172K1Activități profesionale
RUAL SERVICES S.R.L.173K1Activități profesionale
GIARDINO CITY S.R.L.173K1Activități profesionale
Firma (CUI 50355247)172K1Activități profesionale
ALBESCU CLEANING S.R.L.173K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
62.0%
CA / angajat
172K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 46%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    172K
    Profit net
    107K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RISCALL SERV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRISCALL SERV SRL(you)IRISAND PREST S.R.L.GARDEN MAR TOTAL SRLSMART GARDENS SOLUTIONS S.R.L.CASIOPEEA SRL
Revenue
172K
172K
182K
191K
172K
Profit
107K
-71.4K
57.1K
29.2K
5.7K
Margin
62,0%
-41,6%
31,5%
15,3%
3,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RISCALL SERV SRL”.