RICASIO SRL

CUI 35837978·Hârtie și produse din hârtie·Cluj·Founded 2024

Revenue

2.8M

2024

Profit

61.3K

2024

Employees

14

2024

Margin

2,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RICASIO SRL este o companie mică din sectorul Hârtie și produse din hârtie, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024). În industria de Hârtie și produse din hârtie (România), compania este #220 la cifra de afaceri, #347 la profit, #159 la număr angajați din 1.087 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RICASIO SRL este o companie mică din sectorul Hârtie și produse din hârtie, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
Poziție în industrie
În industria de Hârtie și produse din hârtie (România), compania este #220 la cifra de afaceri, #347 la profit, #159 la număr angajați din 1.087 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Hârtie și produse din hârtie (CAEN 17) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#220 din 1.087 companii

Top 20.1%

Vezi clasamentul

După profit

#347 din 1.087 companii

Top 31.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#159 din 1.087 companii

Top 14.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
9.1M lei
Marjă medie
3.2%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.8M lei vs medie industrie 9.1M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit2.2% vs medie industrie 3.2%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați14 vs medie industrie 12

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Hârtie și produse din hârtie (CAEN 17) — 2024

Industry size

9.9B

RON revenue

Total companies

1.087

Total employees

13.063

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
INTERNATIONAL DIRECT PACKAGING S.R.L.3M14Hârtie și produse din hârtie
SPOT CUPS S.R.L.2.7M11Hârtie și produse din hârtie
CARTEL SRL2.6M15Hârtie și produse din hârtie
DIADA PACK SOLUTIONS S.R.L.3M12Hârtie și produse din hârtie
GOLDEN SOUL SRL2.7M12Hârtie și produse din hârtie
PROAMB SRL2.9M17Hârtie și produse din hârtie
ANDREEA PACK FACTORY S.R.L.3.3M15Hârtie și produse din hârtie
EXIMPACK SRL2.2M14Hârtie și produse din hârtie
DIADA SERV SRL2.9M18Hârtie și produse din hârtie
AL MASRY GROUP EUROPE SRL2.7M11Hârtie și produse din hârtie

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
2.2%
CA / angajat
202K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 8%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.8M
    Profit net
    61.3K
    Angajați
    14

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RICASIO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRICASIO SRL(you)INTERNATIONAL DIRECT PACKAGING S.R.L.SPOT CUPS S.R.L.CARTEL SRLDIADA PACK SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
2.8M
3M
2.7M
2.6M
3M
Profit
61.3K
-726K
299K
96.1K
240K
Margin
2,2%
-23,8%
11,1%
3,6%
8,1%
Employees
14
14
11
15
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RICASIO SRL”.