REZONAL COM SRL

CUI 6920548·Industria alimentară·Maramures·Founded 2024

Revenue

7.2M

2024

Profit

864K

2024

Employees

38

2024

Margin

11,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

REZONAL COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #683 la profit, #684 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
REZONAL COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.9%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #683 la profit, #684 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.078 din 13.660 companii

Top 7.9%

Vezi clasamentul

După profit

#683 din 13.660 companii

Top 5.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#684 din 13.660 companii

Top 5.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri7.2M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 1.2× față de media industriei

Marjă profit11.9% vs medie industrie 4.9%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați38 vs medie industrie 12

Compania este 3.3× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TIMO SERV SRL7.3M38Industria alimentară
MAGIC ALPROD SRL7.4M37Industria alimentară
AUTO SUPER SERVICE ARAD VEST S.R.L.7.2M37Industria alimentară
DAVIO PAN GRUP IMPEX SRL7.1M37Industria alimentară
RAZBOIENI SRL7.1M39Industria alimentară
GEORGYS GLOBAL SRL7.9M38Industria alimentară
DOLCESSA S.R.L.7.3M41Industria alimentară
DANDY CAR PAN SRL7.1M36Industria alimentară
CONGELATE PESVINA IMPEX SRL6.9M39Industria alimentară
FAMOUS WAFFLES SRL6.9M37Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.9%
CA / angajat
191K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 4%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    7.2M
    Profit net
    864K
    Angajați
    38

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la REZONAL COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricREZONAL COM SRL(you)TIMO SERV SRLMAGIC ALPROD SRLAUTO SUPER SERVICE ARAD VEST S.R.L.DAVIO PAN GRUP IMPEX SRL
Revenue
7.2M
7.3M
7.4M
7.2M
7.1M
Profit
864K
1.1M
132K
914K
242K
Margin
11,9%
15,0%
1,8%
12,8%
3,4%
Employees
38
38
37
37
37
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “REZONAL COM SRL”.