RESTAURANT DOBSI SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
52.5K
2024
Employees
10
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RESTAURANT DOBSI SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.572 la cifra de afaceri, #6.070 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RESTAURANT DOBSI SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.572 la cifra de afaceri, #6.070 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GASTRO RAMA SRL | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| DANEGA S.R.L. | 2M | 10 | Alimentație și servicii |
| OPREAN SIB TRADE S.R.L. | 2M | 10 | Alimentație și servicii |
| INCOME PRODUCTION SRL | 1.9M | 9 | Alimentație și servicii |
| CILTRADE SRL | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| DREAM PIZZA SRL | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| AMI T.H.D. SRL | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| ALIMENTCOM 13 SRL | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| PAVO CREATIV S.R.L. | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| SAM PAHO S.R.L. | 1.9M | 10 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 193K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 52.5K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 52.5K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RESTAURANT DOBSI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RESTAURANT DOBSI SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 52.5K
- Rank RO
- #97.935
- GASTRO RAMA SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #99.079
- DANEGA S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 10
- Profit
- 236K
- Rank RO
- #95.387
- OPREAN SIB TRADE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 10
- Profit
- -105K
- Rank RO
- #94.336
- INCOME PRODUCTION SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #98.146
- CILTRADE SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #97.829
- DREAM PIZZA SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -176K
- Rank RO
- #98.048
- AMI T.H.D. SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -37K
- Rank RO
- #98.099
- ALIMENTCOM 13 SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 184K
- Rank RO
- #97.720
- PAVO CREATIV S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 696K
- Rank RO
- #97.538
- SAM PAHO S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #97.521
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RESTAURANT DOBSI SRL(current) | 1.9M | 10 | 52.5K | #97.935 |
| GASTRO RAMA SRL | 1.9M | 10 | 336K | #99.079 |
| DANEGA S.R.L. | 2M | 10 | 236K | #95.387 |
| OPREAN SIB TRADE S.R.L. | 2M | 10 | -105K | #94.336 |
| INCOME PRODUCTION SRL | 1.9M | 9 | 352K | #98.146 |
| CILTRADE SRL | 1.9M | 10 | 257K | #97.829 |
| DREAM PIZZA SRL | 1.9M | 10 | -176K | #98.048 |
| AMI T.H.D. SRL | 1.9M | 10 | -37K | #98.099 |
| ALIMENTCOM 13 SRL | 1.9M | 10 | 184K | #97.720 |
| PAVO CREATIV S.R.L. | 1.9M | 10 | 696K | #97.538 |
| SAM PAHO S.R.L. | 1.9M | 10 | 249K | #97.521 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RESTAURANT DOBSI SRL(you) | GASTRO RAMA SRL | DANEGA S.R.L. | OPREAN SIB TRADE S.R.L. | INCOME PRODUCTION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 2M | 2M | 1.9M |
| Profit | 52.5K | 336K | 236K | -105K | 352K |
| Margin | 2,7% | 17,6% | 11,8% | -5,2% | 18,2% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RESTAURANT DOBSI SRL”.