Revenue

535K

2024

Profit

376K

2024

Employees

4

2024

Margin

57,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RESCUE VETS SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 535K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #756 la cifra de afaceri, #132 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RESCUE VETS SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 535K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.4%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #756 la cifra de afaceri, #132 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#756 din 3.673 companii

Top 20.6%

Vezi clasamentul

După profit

#132 din 3.673 companii

Top 3.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#432 din 3.673 companii

Top 11.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri535K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit57.4% vs medie industrie 8.4%

Compania este 6.8× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 3

Compania este 1.5× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BLAGA - VET S.R.L.633K4Activități profesionale
SWEET PETS HOME HOLLIDAYS S.R.L.654K4Activități profesionale
DR. HOUSE VET S.R.L.657K4Activități profesionale
URGOVET SRL648K4Activități profesionale
VET ZOO FARM SRL646K4Activități profesionale
FULGVET S.R.L.644K4Activități profesionale
VETNAVI PREMIUM S.R.L.639K4Activități profesionale
SENIOR VETS SRL671K4Activități profesionale
CFD ANIMAL VET S.R.L.635K4Activități profesionale
ARIVET SRL633K4Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
57.4%
CA / angajat
164K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    535K
    Profit net
    376K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RESCUE VETS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRESCUE VETS SRL(you)BLAGA - VET S.R.L.SWEET PETS HOME HOLLIDAYS S.R.L.DR. HOUSE VET S.R.L.URGOVET SRL
Revenue
535K
633K
654K
657K
648K
Profit
376K
60.9K
34.6K
45.4K
50.1K
Margin
57,4%
9,6%
5,3%
6,9%
7,7%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RESCUE VETS SRL”.