RED VETS SRL
Revenue
445K
2024
Profit
5.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RED VETS SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 445K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.070 la cifra de afaceri, #2.203 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RED VETS SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 445K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.070 la cifra de afaceri, #2.203 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NANDREA VET S.R.L. | 472K | 4 | Activități profesionale |
| SERVICIUL DE MEDICIN� ECVIN� ?I ANIMALE DE RENT� SRL | 467K | 4 | Activități profesionale |
| VETMARC SRL | 467K | 4 | Activități profesionale |
| AGRO MEDIA S.R.L. | 466K | 4 | Activități profesionale |
| FARM VET SRL | 472K | 4 | Activități profesionale |
| CUBIN ECO VET SRL | 474K | 4 | Activități profesionale |
| BOCI-CSEPERDE SRL | 476K | 4 | Activități profesionale |
| ZOMTRAVETMED S.R.L. | 458K | 4 | Activități profesionale |
| DOINA VET FARM SRL | 481K | 4 | Activități profesionale |
| BANSUF VET S.R.L. | 556K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 117K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 445K
- Profit net
- 5.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 445K | 5.9K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RED VETS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RED VETS SRL(current)
- Revenue
- 445K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #237.546
- NANDREA VET S.R.L.
- Revenue
- 472K
- Employees
- 4
- Profit
- 177 lei
- Rank RO
- #236.265
- SERVICIUL DE MEDICIN� ECVIN� ?I ANIMALE DE RENT� SRL
- Revenue
- 467K
- Employees
- 4
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #237.519
- VETMARC SRL
- Revenue
- 467K
- Employees
- 4
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #237.473
- AGRO MEDIA S.R.L.
- Revenue
- 466K
- Employees
- 4
- Profit
- 58.7K
- Rank RO
- #237.782
- FARM VET SRL
- Revenue
- 472K
- Employees
- 4
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #236.213
- CUBIN ECO VET SRL
- Revenue
- 474K
- Employees
- 4
- Profit
- 34.2K
- Rank RO
- #235.546
- BOCI-CSEPERDE SRL
- Revenue
- 476K
- Employees
- 4
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #235.108
- ZOMTRAVETMED S.R.L.
- Revenue
- 458K
- Employees
- 4
- Profit
- -151K
- Rank RO
- #240.156
- DOINA VET FARM SRL
- Revenue
- 481K
- Employees
- 4
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #233.922
- BANSUF VET S.R.L.
- Revenue
- 556K
- Employees
- 4
- Profit
- 35.4K
- Rank RO
- #216.007
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RED VETS SRL(current) | 445K | 4 | 5.9K | #237.546 |
| NANDREA VET S.R.L. | 472K | 4 | 177 lei | #236.265 |
| SERVICIUL DE MEDICIN� ECVIN� ?I ANIMALE DE RENT� SRL | 467K | 4 | 3K | #237.519 |
| VETMARC SRL | 467K | 4 | 101K | #237.473 |
| AGRO MEDIA S.R.L. | 466K | 4 | 58.7K | #237.782 |
| FARM VET SRL | 472K | 4 | 205K | #236.213 |
| CUBIN ECO VET SRL | 474K | 4 | 34.2K | #235.546 |
| BOCI-CSEPERDE SRL | 476K | 4 | 189K | #235.108 |
| ZOMTRAVETMED S.R.L. | 458K | 4 | -151K | #240.156 |
| DOINA VET FARM SRL | 481K | 4 | 121K | #233.922 |
| BANSUF VET S.R.L. | 556K | 4 | 35.4K | #216.007 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RED VETS SRL(you) | NANDREA VET S.R.L. | SERVICIUL DE MEDICIN� ECVIN� ?I ANIMALE DE RENT� SRL | VETMARC SRL | AGRO MEDIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 445K | 472K | 467K | 467K | 466K |
| Profit | 5.9K | 177 lei | 3K | 101K | 58.7K |
| Margin | 1,3% | 0,0% | 0,7% | 21,6% | 12,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RED VETS SRL”.