Revenue

11.6M

2024

Profit

1.7M

2024

Employees

25

2024

Margin

11,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RED POWER CONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 11.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.481 la cifra de afaceri, #1.556 la profit, #1.271 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RED POWER CONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 11.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.481 la cifra de afaceri, #1.556 la profit, #1.271 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.481 din 56.726 companii

Top 2.6%

Vezi clasamentul

După profit

#1.556 din 56.726 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.271 din 56.726 companii

Top 2.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri11.6M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 5.1× față de media industriei

Marjă profit11.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.2× față de media industriei

Angajați25 vs medie industrie 4

Compania este 6.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CALIN HOCHBAU S.R.L.14.9M26Construcții
CPT AEDIFICIA CONSTRUCT SRL15.1M26Construcții
FORTIS TAMESIS GROUP S.R.L.12.5M25Construcții
PAULO-GEPA CONSTRUCT SRL14.1M25Construcții
MASTERCLASS AG SRL15.3M27Construcții
CEVIK ART GRUP SRL12.5M24Construcții
IDEALL CONSTRUCT EXIM S.R.L.11.9M25Construcții
SELALICE B COM SRL14.7M25Construcții
HOLDING HONDOR STIL SRL14.2M26Construcții
PRICONS SRL14.3M24Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.7%
CA / angajat
564K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    11.6M
    Profit net
    1.7M
    Angajați
    25

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RED POWER CONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRED POWER CONS SRL(you)CALIN HOCHBAU S.R.L.CPT AEDIFICIA CONSTRUCT SRLFORTIS TAMESIS GROUP S.R.L.PAULO-GEPA CONSTRUCT SRL
Revenue
11.6M
14.9M
15.1M
12.5M
14.1M
Profit
1.7M
1.7M
823K
2.8M
783K
Margin
11,7%
11,3%
5,5%
22,3%
5,5%
Employees
25
26
26
25
25
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RED POWER CONS SRL”.