REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
71M
2024
Profit
6.6M
2024
Employees
137
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
REBELDOT SOLUTIONS S.R.L. este o companie mare din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 71M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #136 la cifra de afaceri, #142 la profit, #141 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- REBELDOT SOLUTIONS S.R.L. este o companie mare din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 71M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #136 la cifra de afaceri, #142 la profit, #141 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 39.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 33.8× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GLOBANT IT ROMANIA S.R.L. | 59.9M | 136 | IT |
| P3 ROMANIA S.R.L. | 70.4M | 162 | IT |
| CONNECTIONS CONSULT S.A. | 75.1M | 151 | IT |
| ASCENTCORE TECHNOLOGY S.A. | 58.8M | 135 | IT |
| FREQUENTIS ROMANIA SRL | 70.7M | 173 | IT |
| PITECH PLUS S.A. | 66.6M | 170 | IT |
| CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. | 53.7M | 141 | IT |
| MONTRAN SRL | 72.7M | 197 | IT |
| ANTECH CONSULTING SRL | 67.6M | 121 | IT |
| SIEMENS INDUSTRY SOFTWARE SRL | 72.3M | 170 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 549K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 71M
- Profit net
- 6.6M
- Angajați
- 137
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 71M | 6.6M | 137 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la REBELDOT SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 71M
- Employees
- 137
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #4.241
- GLOBANT IT ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 59.9M
- Employees
- 136
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #5.300
- P3 ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 70.4M
- Employees
- 162
- Profit
- 3.9M
- Rank RO
- #4.525
- CONNECTIONS CONSULT S.A.
- Revenue
- 75.1M
- Employees
- 151
- Profit
- 7.8M
- Rank RO
- #4.244
- ASCENTCORE TECHNOLOGY S.A.
- Revenue
- 58.8M
- Employees
- 135
- Profit
- 8.8M
- Rank RO
- #5.401
- FREQUENTIS ROMANIA SRL
- Revenue
- 70.7M
- Employees
- 173
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #4.506
- PITECH PLUS S.A.
- Revenue
- 66.6M
- Employees
- 170
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #4.771
- CODE CRAFTERS BY BT S.R.L.
- Revenue
- 53.7M
- Employees
- 141
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #5.890
- MONTRAN SRL
- Revenue
- 72.7M
- Employees
- 197
- Profit
- 8.3M
- Rank RO
- #4.379
- ANTECH CONSULTING SRL
- Revenue
- 67.6M
- Employees
- 121
- Profit
- 27.9M
- Rank RO
- #4.708
- SIEMENS INDUSTRY SOFTWARE SRL
- Revenue
- 72.3M
- Employees
- 170
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #4.403
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.(current) | 71M | 137 | 6.6M | #4.241 |
| GLOBANT IT ROMANIA S.R.L. | 59.9M | 136 | 5.7M | #5.300 |
| P3 ROMANIA S.R.L. | 70.4M | 162 | 3.9M | #4.525 |
| CONNECTIONS CONSULT S.A. | 75.1M | 151 | 7.8M | #4.244 |
| ASCENTCORE TECHNOLOGY S.A. | 58.8M | 135 | 8.8M | #5.401 |
| FREQUENTIS ROMANIA SRL | 70.7M | 173 | 3.6M | #4.506 |
| PITECH PLUS S.A. | 66.6M | 170 | -1.4M | #4.771 |
| CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. | 53.7M | 141 | 5M | #5.890 |
| MONTRAN SRL | 72.7M | 197 | 8.3M | #4.379 |
| ANTECH CONSULTING SRL | 67.6M | 121 | 27.9M | #4.708 |
| SIEMENS INDUSTRY SOFTWARE SRL | 72.3M | 170 | 3M | #4.403 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.(you) | GLOBANT IT ROMANIA S.R.L. | P3 ROMANIA S.R.L. | CONNECTIONS CONSULT S.A. | ASCENTCORE TECHNOLOGY S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 71M | 59.9M | 70.4M | 75.1M | 58.8M |
| Profit | 6.6M | 5.7M | 3.9M | 7.8M | 8.8M |
| Margin | 8,8% | 9,6% | 5,6% | 10,3% | 14,9% |
| Employees | 137 | 136 | 162 | 151 | 135 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.”.