REAL GLASS SRL
Revenue
20M
2024
Profit
3.3M
2024
Employees
37
2024
Margin
15,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
REAL GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 20M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #157 la cifra de afaceri, #78 la profit, #164 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- REAL GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 20M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #157 la cifra de afaceri, #78 la profit, #164 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| M3 IZOGLASS SRL | 19.9M | 37 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TARR SRL | 21.4M | 40 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VIVA CONSTRUCT SRL | 21.1M | 44 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STAR BETON TOP SRL | 20.3M | 43 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EUROCONSTRUCT SRL | 17.1M | 37 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CONSULTING & CONSTRUCTION INVESTMENTS S.A. | 21.7M | 46 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VALRAS PROD SRL | 22.6M | 31 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GRIDOMA SERV-COM SRL | 23.1M | 44 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| AGI PROD COM S.R.L. | 26.1M | 35 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| P.T.S. SA | 24.5M | 33 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.3%
- CA / angajat
- 580K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20M
- Profit net
- 3.3M
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20M | 3.3M | 37 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la REAL GLASS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- REAL GLASS SRL(current)
- Revenue
- 20M
- Employees
- 37
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #13.548
- M3 IZOGLASS SRL
- Revenue
- 19.9M
- Employees
- 37
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #14.500
- TARR SRL
- Revenue
- 21.4M
- Employees
- 40
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #13.592
- VIVA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 21.1M
- Employees
- 44
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #13.757
- STAR BETON TOP SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 43
- Profit
- 771K
- Rank RO
- #14.212
- EUROCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 17.1M
- Employees
- 37
- Profit
- 51.8K
- Rank RO
- #16.602
- CONSULTING & CONSTRUCTION INVESTMENTS S.A.
- Revenue
- 21.7M
- Employees
- 46
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #13.424
- VALRAS PROD SRL
- Revenue
- 22.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #12.932
- GRIDOMA SERV-COM SRL
- Revenue
- 23.1M
- Employees
- 44
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #12.702
- AGI PROD COM S.R.L.
- Revenue
- 26.1M
- Employees
- 35
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #11.419
- P.T.S. SA
- Revenue
- 24.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 602K
- Rank RO
- #12.032
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| REAL GLASS SRL(current) | 20M | 37 | 3.3M | #13.548 |
| M3 IZOGLASS SRL | 19.9M | 37 | 2.7M | #14.500 |
| TARR SRL | 21.4M | 40 | 240K | #13.592 |
| VIVA CONSTRUCT SRL | 21.1M | 44 | 4.1M | #13.757 |
| STAR BETON TOP SRL | 20.3M | 43 | 771K | #14.212 |
| EUROCONSTRUCT SRL | 17.1M | 37 | 51.8K | #16.602 |
| CONSULTING & CONSTRUCTION INVESTMENTS S.A. | 21.7M | 46 | 169K | #13.424 |
| VALRAS PROD SRL | 22.6M | 31 | 2.7M | #12.932 |
| GRIDOMA SERV-COM SRL | 23.1M | 44 | 2M | #12.702 |
| AGI PROD COM S.R.L. | 26.1M | 35 | 439K | #11.419 |
| P.T.S. SA | 24.5M | 33 | 602K | #12.032 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | REAL GLASS SRL(you) | M3 IZOGLASS SRL | TARR SRL | VIVA CONSTRUCT SRL | STAR BETON TOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20M | 19.9M | 21.4M | 21.1M | 20.3M |
| Profit | 3.3M | 2.7M | 240K | 4.1M | 771K |
| Margin | 15,3% | 13,6% | 1,1% | 19,4% | 3,8% |
| Employees | 37 | 37 | 40 | 44 | 43 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “REAL GLASS SRL”.