RAW FACTORY S.R.L.

CUI 43128659·Industria alimentară·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

648K

2024

Profit

261K

2024

Employees

1

2024

Margin

40,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAW FACTORY S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 648K lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.311 la cifra de afaceri, #1.505 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAW FACTORY S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 648K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.1%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.311 la cifra de afaceri, #1.505 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.311 din 13.660 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

După profit

#1.505 din 13.660 companii

Top 11.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.390 din 13.660 companii

Top 46.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri648K lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit40.1% vs medie industrie 4.9%

Compania este 8.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 12

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PASTRY POINTS S.R.L.656K1Industria alimentară
DOILAPTE SRL643K1Industria alimentară
AYDOGDU BUSINESS S.R.L.664K1Industria alimentară
ECO CLEAN ALIX SRL665K1Industria alimentară
ARTIGIANO S.R.L.672K1Industria alimentară
SEMNUL PAPAGALULUI S.R.L.617K1Industria alimentară
FIKRA MONDO S.R.L.721K1Industria alimentară
A.A. HOMEOPATHIC LAB SRL725K1Industria alimentară
SPECIALMADE S.R.L.576K1Industria alimentară
FRATELLI INTERNATIONAL GROUP SRL740K1Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.1%
CA / angajat
650K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    648K
    Profit net
    261K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAW FACTORY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAW FACTORY S.R.L.(you)PASTRY POINTS S.R.L.DOILAPTE SRLAYDOGDU BUSINESS S.R.L.ECO CLEAN ALIX SRL
Revenue
648K
656K
643K
664K
665K
Profit
261K
27.8K
-4K
-147K
75.7K
Margin
40,1%
4,2%
-0,6%
-22,1%
11,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAW FACTORY S.R.L.”.