Revenue

474K

2024

Profit

48.5K

2024

Employees

3

2024

Margin

10,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAVI CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 474K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.750 la cifra de afaceri, #11.614 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAVI CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 474K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.750 la cifra de afaceri, #11.614 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.750 din 28.608 companii

Top 23.6%

Vezi clasamentul

După profit

#11.614 din 28.608 companii

Top 40.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.370 din 28.608 companii

Top 11.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri474K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit10.2% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 1.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GEOMETRIA LINE SRL463K3Activități profesionale
CADIMOB S.R.L.534K3Activități profesionale
KEMA TRONIC SRL474K3Activități profesionale
STEFFI TRADING SRL475K3Activități profesionale
ARTELIER LINE CONCEPT SRL473K3Activități profesionale
ITP GOG S.R.L.412K3Activități profesionale
MBA FIRE EXPERT SRL473K3Activități profesionale
MATCON TEST SRL477K3Activități profesionale
VIA AXA PROIECT 29 S.R.L.471K3Activități profesionale
GOLOTIM GLOBAL S.R.L.470K3Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.2%
CA / angajat
158K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    474K
    Profit net
    48.5K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAVI CONSULT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAVI CONSULT SRL(you)GEOMETRIA LINE SRLCADIMOB S.R.L.KEMA TRONIC SRLSTEFFI TRADING SRL
Revenue
474K
463K
534K
474K
475K
Profit
48.5K
221K
222K
7.9K
-391K
Margin
10,2%
47,7%
41,5%
1,7%
-82,3%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAVI CONSULT SRL”.