RAVANAR TRANS S.R.L.
Revenue
8.6M
2024
Profit
125K
2024
Employees
11
2024
Margin
1,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RAVANAR TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.184 la cifra de afaceri, #15.719 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RAVANAR TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.184 la cifra de afaceri, #15.719 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DECORLAND SRL | 8.7M | 11 | Comerț en-gros |
| Z-TECH BIKE SRL | 8.2M | 11 | Comerț en-gros |
| LINCOLN TRADE SRL | 7.9M | 11 | Comerț en-gros |
| REGULUS ROMTHERM SRL | 9M | 10 | Comerț en-gros |
| DELUXE MARIACRIS 2M SRL | 8.7M | 11 | Comerț en-gros |
| CARESS SOCIETY SRL | 8.7M | 11 | Comerț en-gros |
| DURIS DISTRIBUTION S.R.L. | 8.6M | 11 | Comerț en-gros |
| STEINEL DISTRIBUTION SRL | 8.8M | 11 | Comerț en-gros |
| INFO-RAMIX SRL | 8.6M | 11 | Comerț en-gros |
| B.C.D.INTERMED SRL | 8.5M | 11 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.4%
- CA / angajat
- 791K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.6M
- Profit net
- 125K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.6M | 125K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RAVANAR TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RAVANAR TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #29.200
- DECORLAND SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #29.093
- Z-TECH BIKE SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- -788K
- Rank RO
- #30.504
- LINCOLN TRADE SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 198K
- Rank RO
- #31.449
- REGULUS ROMTHERM SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 10
- Profit
- 854K
- Rank RO
- #28.380
- DELUXE MARIACRIS 2M SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #29.287
- CARESS SOCIETY SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 426K
- Rank RO
- #29.082
- DURIS DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #29.465
- STEINEL DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #28.864
- INFO-RAMIX SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 259K
- Rank RO
- #29.520
- B.C.D.INTERMED SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #29.803
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RAVANAR TRANS S.R.L.(current) | 8.6M | 11 | 125K | #29.200 |
| DECORLAND SRL | 8.7M | 11 | 264K | #29.093 |
| Z-TECH BIKE SRL | 8.2M | 11 | -788K | #30.504 |
| LINCOLN TRADE SRL | 7.9M | 11 | 198K | #31.449 |
| REGULUS ROMTHERM SRL | 9M | 10 | 854K | #28.380 |
| DELUXE MARIACRIS 2M SRL | 8.7M | 11 | 1M | #29.287 |
| CARESS SOCIETY SRL | 8.7M | 11 | 426K | #29.082 |
| DURIS DISTRIBUTION S.R.L. | 8.6M | 11 | 204K | #29.465 |
| STEINEL DISTRIBUTION SRL | 8.8M | 11 | 195K | #28.864 |
| INFO-RAMIX SRL | 8.6M | 11 | 259K | #29.520 |
| B.C.D.INTERMED SRL | 8.5M | 11 | 111K | #29.803 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RAVANAR TRANS S.R.L.(you) | DECORLAND SRL | Z-TECH BIKE SRL | LINCOLN TRADE SRL | REGULUS ROMTHERM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.6M | 8.7M | 8.2M | 7.9M | 9M |
| Profit | 125K | 264K | -788K | 198K | 854K |
| Margin | 1,4% | 3,0% | -9,6% | 2,5% | 9,5% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RAVANAR TRANS S.R.L.”.