Revenue

17.7M

2024

Profit

1.4M

2024

Employees

11

2024

Margin

7,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAV MANAGEMENT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #139 la cifra de afaceri, #336 la profit, #310 la număr angajați din 16.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAV MANAGEMENT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #139 la cifra de afaceri, #336 la profit, #310 la număr angajați din 16.516 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 73) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#139 din 16.516 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După profit

#336 din 16.516 companii

Top 2.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#310 din 16.516 companii

Top 1.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
14.5%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri17.7M lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 15.9× față de media industriei

Marjă profit7.8% vs medie industrie 14.5%

Compania este 0.5× față de media industriei

Angajați11 vs medie industrie 2

Compania este 6.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 73) — 2024

Industry size

18.3B

RON revenue

Total companies

16.516

Total employees

28.501

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AMICOM CONSULTING & STRATEGY SRL18.9M11Activități profesionale
PROMO TROOPS SRL17.2M10Activități profesionale
CREATE DIRECT SRL16.6M10Activități profesionale
TNDC ADVERTISING S.R.L.20.7M12Activități profesionale
GIVE EXPERIENCE S.R.L.17.5M14Activități profesionale
NEXT ADVERTISING SERVICII �I ACHIZI�II 2011 SRL12.4M11Activități profesionale
NINENINE: WORLD WIDE COMMUNICATION S.R.L.18.5M8Activități profesionale
TOUCH COMMUNICATIONS SRL17.6M16Activități profesionale
UNIVERSAL SOLUTION SRL22M14Activități profesionale
NEW VIEW SRL16.7M17Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.8%
CA / angajat
1.6M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    17.7M
    Profit net
    1.4M
    Angajați
    11

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAV MANAGEMENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAV MANAGEMENT SRL(you)AMICOM CONSULTING & STRATEGY SRLPROMO TROOPS SRLCREATE DIRECT SRLTNDC ADVERTISING S.R.L.
Revenue
17.7M
18.9M
17.2M
16.6M
20.7M
Profit
1.4M
2.6M
1.9M
2.3M
3.2M
Margin
7,8%
13,6%
11,2%
13,9%
15,7%
Employees
11
11
10
10
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAV MANAGEMENT SRL”.