Revenue

130K

2024

Profit

19.9K

2024

Employees

1

2024

Margin

15,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAUL DENY CARGO SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 130K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #33.426 la cifra de afaceri, #20.767 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAUL DENY CARGO SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 130K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #33.426 la cifra de afaceri, #20.767 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#33.426 din 69.154 companii

Top 48.3%

Vezi clasamentul

După profit

#20.767 din 69.154 companii

Top 30.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.294 din 69.154 companii

Top 29.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri130K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit15.4% vs medie industrie 4.3%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DINAMIC DAW S.R.L.130K1Transport
DEA TRANS SRL130K1Transport
REL DAL SRL129K1Transport
JESSICA 95 RIDE SHARING S.R.L.129K1Transport
VLADICIP SPEDITION SRL130K1Transport
ROXIMACOR SRL129K1Transport
POPICU TAXI SPRINT S.R.L.131K1Transport
DRAR CONFORTAXIS S.R.L.131K1Transport
MONIRIUS S.R.L.128K1Transport
ZEFIRIS TRANS SRL128K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.4%
CA / angajat
130K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 51%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    130K
    Profit net
    19.9K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAUL DENY CARGO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAUL DENY CARGO SRL(you)DINAMIC DAW S.R.L.DEA TRANS SRLREL DAL SRLJESSICA 95 RIDE SHARING S.R.L.
Revenue
130K
130K
130K
129K
129K
Profit
19.9K
96.5K
14.9K
-40K
27.6K
Margin
15,4%
74,3%
11,5%
-30,9%
21,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAUL DENY CARGO SRL”.