Revenue

2.5M

2024

Profit

514K

2024

Employees

13

2024

Margin

18,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RASE STRUCT TRADE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.421 la cifra de afaceri, #4.953 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RASE STRUCT TRADE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.421 la cifra de afaceri, #4.953 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.421 din 56.726 companii

Top 9.6%

Vezi clasamentul

După profit

#4.953 din 56.726 companii

Top 8.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.780 din 56.726 companii

Top 4.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.5M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 1.1× față de media industriei

Marjă profit18.2% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați13 vs medie industrie 4

Compania este 3.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DYNAMIC SERV SRL2.8M13Construcții
LUX EDIL CFB SRL2.8M12Construcții
IIT CONSTRUCTII SRL2.5M13Construcții
ZET LINE INVEST SRL2.7M12Construcții
SEL BEL SRL2.5M13Construcții
GEGE S.R.L.2.5M13Construcții
KSA T&T ALPHA S.R.L.2.7M14Construcții
OPERA INVESTIMENT SRL3M12Construcții
REBECONS INVEST S.R.L.2.8M13Construcții
TARDO CONSTRUCT SRL2.8M15Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.2%
CA / angajat
217K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 8%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.5M
    Profit net
    514K
    Angajați
    13

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RASE STRUCT TRADE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRASE STRUCT TRADE SRL(you)DYNAMIC SERV SRLLUX EDIL CFB SRLIIT CONSTRUCTII SRLZET LINE INVEST SRL
Revenue
2.5M
2.8M
2.8M
2.5M
2.7M
Profit
514K
314K
1.5M
6.3K
42.5K
Margin
18,2%
11,2%
54,2%
0,2%
1,6%
Employees
13
13
12
13
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RASE STRUCT TRADE SRL”.