Revenue

409K

2024

Profit

92.3K

2024

Employees

3

2024

Margin

22,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RARCOD SERVICE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 409K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.711 la cifra de afaceri, #4.583 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RARCOD SERVICE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 409K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.3%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.711 la cifra de afaceri, #4.583 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.711 din 31.269 companii

Top 31.1%

Vezi clasamentul

După profit

#4.583 din 31.269 companii

Top 14.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.779 din 31.269 companii

Top 15.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri409K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit22.3% vs medie industrie 3.7%

Compania este 6.1× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 1.0× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GMG MECANICA AUTO SRL416K3Comerț en-gros
RACAUTO SRL407K3Comerț en-gros
LEBEL SRL456K3Comerț en-gros
PALIMARU AUTOSERV SRL370K3Comerț en-gros
INTERCAR CENTER S.R.L.361K3Comerț en-gros
DAN ACIU SRL414K3Comerț en-gros
AGROCOMB E.V. S.R.L.414K3Comerț en-gros
ACF AUTOMOTIVE SERV SRL-D415K3Comerț en-gros
REGATA I S.R.L.413K3Comerț en-gros
�ARPINA. DAR. AUTO SRL413K3Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.3%
CA / angajat
138K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 28%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    409K
    Profit net
    92.3K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RARCOD SERVICE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRARCOD SERVICE S.R.L.(you)GMG MECANICA AUTO SRLRACAUTO SRLLEBEL SRLPALIMARU AUTOSERV SRL
Revenue
409K
416K
407K
456K
370K
Profit
92.3K
15.4K
1.2K
10.6K
11.5K
Margin
22,3%
3,7%
0,3%
2,3%
3,1%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RARCOD SERVICE S.R.L.”.