RAP INSTAL SRL
Revenue
32.7M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
42
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RAP INSTAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 32.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #254 la cifra de afaceri, #875 la profit, #386 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RAP INSTAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 32.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #254 la cifra de afaceri, #875 la profit, #386 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 22.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 11.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMET S.S.C. SRL | 34.9M | 37 | Construcții |
| SANEL SRL | 34M | 50 | Construcții |
| MIRACONS SRL | 32.2M | 48 | Construcții |
| ELECTROMEN SRL | 29.7M | 42 | Construcții |
| SEIV INSTAL SRL | 32.8M | 38 | Construcții |
| KRONSTARR BAU COMPANY SRL | 33.7M | 48 | Construcții |
| AIVA DUCT DIRECT SRL | 33.6M | 48 | Construcții |
| B & B TRANSINVEST S.R.L. | 30.8M | 44 | Construcții |
| DOGERIK TRANS SRL | 39.3M | 42 | Construcții |
| UNIVERSAL COMP PROD SRL | 29.8M | 43 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 805K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 32.7M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 42
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 32.7M | 1.5M | 42 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RAP INSTAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RAP INSTAL SRL(current)
- Revenue
- 32.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #9.101
- COMET S.S.C. SRL
- Revenue
- 34.9M
- Employees
- 37
- Profit
- -938K
- Rank RO
- #8.827
- SANEL SRL
- Revenue
- 34M
- Employees
- 50
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #9.046
- MIRACONS SRL
- Revenue
- 32.2M
- Employees
- 48
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #9.506
- ELECTROMEN SRL
- Revenue
- 29.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #10.186
- SEIV INSTAL SRL
- Revenue
- 32.8M
- Employees
- 38
- Profit
- 5.9M
- Rank RO
- #9.366
- KRONSTARR BAU COMPANY SRL
- Revenue
- 33.7M
- Employees
- 48
- Profit
- 610K
- Rank RO
- #9.126
- AIVA DUCT DIRECT SRL
- Revenue
- 33.6M
- Employees
- 48
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #9.153
- B & B TRANSINVEST S.R.L.
- Revenue
- 30.8M
- Employees
- 44
- Profit
- 6.1M
- Rank RO
- #9.890
- DOGERIK TRANS SRL
- Revenue
- 39.3M
- Employees
- 42
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #7.928
- UNIVERSAL COMP PROD SRL
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 43
- Profit
- 7.6M
- Rank RO
- #10.171
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RAP INSTAL SRL(current) | 32.7M | 42 | 1.5M | #9.101 |
| COMET S.S.C. SRL | 34.9M | 37 | -938K | #8.827 |
| SANEL SRL | 34M | 50 | 1.8M | #9.046 |
| MIRACONS SRL | 32.2M | 48 | 4M | #9.506 |
| ELECTROMEN SRL | 29.7M | 42 | 7M | #10.186 |
| SEIV INSTAL SRL | 32.8M | 38 | 5.9M | #9.366 |
| KRONSTARR BAU COMPANY SRL | 33.7M | 48 | 610K | #9.126 |
| AIVA DUCT DIRECT SRL | 33.6M | 48 | 3M | #9.153 |
| B & B TRANSINVEST S.R.L. | 30.8M | 44 | 6.1M | #9.890 |
| DOGERIK TRANS SRL | 39.3M | 42 | 5.6M | #7.928 |
| UNIVERSAL COMP PROD SRL | 29.8M | 43 | 7.6M | #10.171 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RAP INSTAL SRL(you) | COMET S.S.C. SRL | SANEL SRL | MIRACONS SRL | ELECTROMEN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 32.7M | 34.9M | 34M | 32.2M | 29.7M |
| Profit | 1.5M | -938K | 1.8M | 4M | 7M |
| Margin | 4,3% | -2,7% | 5,3% | 12,3% | 23,5% |
| Employees | 42 | 37 | 50 | 48 | 42 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RAP INSTAL SRL”.