RANCOS FOREST SRL
Revenue
5.3M
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
10
2024
Margin
-22,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RANCOS FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 5.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.444 la cifra de afaceri, #62.624 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RANCOS FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 5.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -22.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.444 la cifra de afaceri, #62.624 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -5.4× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNISTAR DISTRIBUTIE SRL | 5.3M | 9 | Comerț en-gros |
| PRO COMPRESOARE S.R.L. | 5.2M | 9 | Comerț en-gros |
| LUXOR EXIM S.R.L. | 5.3M | 10 | Comerț en-gros |
| NTS COMMERCE 2005 SRL | 5.3M | 10 | Comerț en-gros |
| NOVACHIM TRADING S.R.L. | 5.4M | 10 | Comerț en-gros |
| ECO SOLUTION INVEST SRL | 5.4M | 10 | Comerț en-gros |
| GABMAER SRL | 5.2M | 10 | Comerț en-gros |
| PARA DISTRIBUTION GROUP SRL | 5.2M | 10 | Comerț en-gros |
| ARGENA S.R.L. | 5.5M | 10 | Comerț en-gros |
| PROD-OVO GRUP SA | 5.1M | 10 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -22.8%
- CA / angajat
- 531K
- Scor risc (0–100)
- 61
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.3M
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.3M | -1.2M | 10 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RANCOS FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RANCOS FOREST SRL(current)
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #43.859
- UNISTAR DISTRIBUTIE SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #43.749
- PRO COMPRESOARE S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 538K
- Rank RO
- #44.659
- LUXOR EXIM S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #43.619
- NTS COMMERCE 2005 SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 164K
- Rank RO
- #44.202
- NOVACHIM TRADING S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 647K
- Rank RO
- #43.375
- ECO SOLUTION INVEST SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #42.986
- GABMAER SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 82.6K
- Rank RO
- #44.951
- PARA DISTRIBUTION GROUP SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 10
- Profit
- -370K
- Rank RO
- #44.962
- ARGENA S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 55.1K
- Rank RO
- #42.663
- PROD-OVO GRUP SA
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #45.245
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RANCOS FOREST SRL(current) | 5.3M | 10 | -1.2M | #43.859 |
| UNISTAR DISTRIBUTIE SRL | 5.3M | 9 | 151K | #43.749 |
| PRO COMPRESOARE S.R.L. | 5.2M | 9 | 538K | #44.659 |
| LUXOR EXIM S.R.L. | 5.3M | 10 | 422K | #43.619 |
| NTS COMMERCE 2005 SRL | 5.3M | 10 | 164K | #44.202 |
| NOVACHIM TRADING S.R.L. | 5.4M | 10 | 647K | #43.375 |
| ECO SOLUTION INVEST SRL | 5.4M | 10 | 105K | #42.986 |
| GABMAER SRL | 5.2M | 10 | 82.6K | #44.951 |
| PARA DISTRIBUTION GROUP SRL | 5.2M | 10 | -370K | #44.962 |
| ARGENA S.R.L. | 5.5M | 10 | 55.1K | #42.663 |
| PROD-OVO GRUP SA | 5.1M | 10 | 4.9K | #45.245 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RANCOS FOREST SRL(you) | UNISTAR DISTRIBUTIE SRL | PRO COMPRESOARE S.R.L. | LUXOR EXIM S.R.L. | NTS COMMERCE 2005 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.3M | 5.3M | 5.2M | 5.3M | 5.3M |
| Profit | -1.2M | 151K | 538K | 422K | 164K |
| Margin | -22,8% | 2,8% | 10,3% | 7,9% | 3,1% |
| Employees | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RANCOS FOREST SRL”.