Revenue

293K

2024

Profit

161K

2024

Employees

1

2024

Margin

54,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAM ACTIVE MANAGEMENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.268 la cifra de afaceri, #3.484 la profit, #2.741 la număr angajați din 24.696 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAM ACTIVE MANAGEMENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.268 la cifra de afaceri, #3.484 la profit, #2.741 la număr angajați din 24.696 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 70) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.268 din 24.696 companii

Top 21.3%

Vezi clasamentul

După profit

#3.484 din 24.696 companii

Top 14.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.741 din 24.696 companii

Top 11.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
846K lei
Marjă medie
15.3%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri293K lei vs medie industrie 846K lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit54.9% vs medie industrie 15.3%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 2

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 70) — 2024

Industry size

20.9B

RON revenue

Total companies

24.696

Total employees

41.007

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONSULTANTA IMOB AFACERI S.R.L.294K1Activități profesionale
JUGGER CONSULTING S.R.L.294K1Activități profesionale
MP IMAGE CONSULTANCY SRL295K1Activități profesionale
STATERA CONSULTING S.R.L.294K1Activități profesionale
HEALTHCARE INFRASTRUCTURE PARTNERS S.R.L.293K1Activități profesionale
LASCAR BUSINESS PROJECT S.R.L.295K1Activități profesionale
RIGAS EXPERT S.R.L.296K1Activități profesionale
MAB STRATEGY S.R.L.292K1Activități profesionale
SAGE OLIVE COMMUNICATIONS S.R.L.297K1Activități profesionale
KWANTIK S.R.L.297K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
54.9%
CA / angajat
294K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 34%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    293K
    Profit net
    161K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAM ACTIVE MANAGEMENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAM ACTIVE MANAGEMENT S.R.L.(you)CONSULTANTA IMOB AFACERI S.R.L.JUGGER CONSULTING S.R.L.MP IMAGE CONSULTANCY SRLSTATERA CONSULTING S.R.L.
Revenue
293K
294K
294K
295K
294K
Profit
161K
209K
193K
-23.8K
234K
Margin
54,9%
71,1%
65,8%
-8,1%
79,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAM ACTIVE MANAGEMENT S.R.L.”.