RADU DAMTEX S.R.L.
Revenue
78K
2024
Profit
24.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
26,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RADU DAMTEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 78K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.693 la cifra de afaceri, #1.396 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RADU DAMTEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 78K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.693 la cifra de afaceri, #1.396 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 8.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANOUAR S.R.L. | 88.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ULTROSERV SRL | 87.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CALZEMODA S.R.L. | 97.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GR�DINA CU COCONI S.R.L. | 98.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ENIALUM S.R.L. | 99.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TRICO PLAR CREATIVE S.R.L. | 83.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ERUMIV COM SRL | 100K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| RADU SMART CONFEC?II S.R.L. | 83.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L. | 79.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DECORINA HATS SRL | 91.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.7%
- CA / angajat
- 91.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 56%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 78K
- Profit net
- 24.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 78K | 24.5K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RADU DAMTEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RADU DAMTEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 78K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.5K
- Rank RO
- #501.860
- ANOUAR S.R.L.
- Revenue
- 88.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -51.5K
- Rank RO
- #505.626
- ULTROSERV SRL
- Revenue
- 87.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #507.001
- CALZEMODA S.R.L.
- Revenue
- 97.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.6K
- Rank RO
- #493.667
- GR�DINA CU COCONI S.R.L.
- Revenue
- 98.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #492.545
- ENIALUM S.R.L.
- Revenue
- 99.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 76.3K
- Rank RO
- #491.057
- TRICO PLAR CREATIVE S.R.L.
- Revenue
- 83.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #513.259
- ERUMIV COM SRL
- Revenue
- 100K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.9K
- Rank RO
- #489.788
- RADU SMART CONFEC?II S.R.L.
- Revenue
- 83.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #513.639
- ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 79.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.5K
- Rank RO
- #518.873
- DECORINA HATS SRL
- Revenue
- 91.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -49.8K
- Rank RO
- #502.330
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RADU DAMTEX S.R.L.(current) | 78K | 1 | 24.5K | #501.860 |
| ANOUAR S.R.L. | 88.9K | 1 | -51.5K | #505.626 |
| ULTROSERV SRL | 87.9K | 1 | 8.1K | #507.001 |
| CALZEMODA S.R.L. | 97.6K | 1 | -7.6K | #493.667 |
| GR�DINA CU COCONI S.R.L. | 98.5K | 1 | 7.3K | #492.545 |
| ENIALUM S.R.L. | 99.5K | 1 | 76.3K | #491.057 |
| TRICO PLAR CREATIVE S.R.L. | 83.5K | 1 | 2.1K | #513.259 |
| ERUMIV COM SRL | 100K | 1 | 6.9K | #489.788 |
| RADU SMART CONFEC?II S.R.L. | 83.2K | 1 | 19K | #513.639 |
| ANADIA TEXTIL DESIGN S.R.L. | 79.6K | 1 | 21.5K | #518.873 |
| DECORINA HATS SRL | 91.2K | 1 | -49.8K | #502.330 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RADU DAMTEX S.R.L.(you) | ANOUAR S.R.L. | ULTROSERV SRL | CALZEMODA S.R.L. | GR�DINA CU COCONI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 78K | 88.9K | 87.9K | 97.6K | 98.5K |
| Profit | 24.5K | -51.5K | 8.1K | -7.6K | 7.3K |
| Margin | 26,7% | -57,9% | 9,3% | -7,8% | 7,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RADU DAMTEX S.R.L.”.