RADIOTOWER SRL

CUI 32451874·Telecomunicații·Mures·Founded 2024

Revenue

138K

2024

Profit

17.3K

2024

Employees

1

2024

Margin

12,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RADIOTOWER SRL este o companie micro din sectorul Telecomunicații, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 138K lei (date 2024). În industria de Telecomunicații (România), compania este #1.110 la cifra de afaceri, #938 la profit, #609 la număr angajați din 2.233 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RADIOTOWER SRL este o companie micro din sectorul Telecomunicații, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 138K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
Poziție în industrie
În industria de Telecomunicații (România), compania este #1.110 la cifra de afaceri, #938 la profit, #609 la număr angajați din 2.233 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Telecomunicații (CAEN 61) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.110 din 2.233 companii

Top 49.7%

Vezi clasamentul

După profit

#938 din 2.233 companii

Top 42.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#609 din 2.233 companii

Top 27.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.3M lei
Marjă medie
-5.3%
Angajați medie
7

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri138K lei vs medie industrie 6.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit12.5% vs medie industrie -5.3%
Angajați1 vs medie industrie 7

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Telecomunicații (CAEN 61) — 2024

Industry size

14.1B

RON revenue

Total companies

2.233

Total employees

15.087

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TRANSFER BYTES SRL139K1Telecomunicații
TRATELHU�I S.R.L.137K1Telecomunicații
CONECT INTERCOM SRL137K1Telecomunicații
AZIMUT TELECOM S.R.L.137K1Telecomunicații
ENJOY BIZ CONCEPT SRL136K1Telecomunicații
E&E TECH S.R.L.136K1Telecomunicații
MARS IT SERVICES S.R.L.141K1Telecomunicații
PRIMUS DDP S.R.L.141K1Telecomunicații
ELECTRONIC SERVICE 77 SRL135K1Telecomunicații
DARIUS IMPACT TELECOM S.R.L.141K1Telecomunicații

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.5%
CA / angajat
138K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 50%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    138K
    Profit net
    17.3K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RADIOTOWER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRADIOTOWER SRL(you)TRANSFER BYTES SRLTRATELHU�I S.R.L.CONECT INTERCOM SRLAZIMUT TELECOM S.R.L.
Revenue
138K
139K
137K
137K
137K
Profit
17.3K
-78.2K
5.3K
4.7K
-30.7K
Margin
12,5%
-56,3%
3,9%
3,5%
-22,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RADIOTOWER SRL”.