RAD SRL

CUI 4211736·Alimentație și servicii·Prahova·Founded 2024

Revenue

620K

2024

Profit

109K

2024

Employees

5

2024

Margin

17,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RAD SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 620K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.883 la cifra de afaceri, #4.238 la profit, #5.205 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RAD SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 620K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.3%.
Poziție în industrie
În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.883 la cifra de afaceri, #4.238 la profit, #5.205 la număr angajați din 30.688 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#7.883 din 30.688 companii

Top 25.7%

Vezi clasamentul

După profit

#4.238 din 30.688 companii

Top 13.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#5.205 din 30.688 companii

Top 17.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
6.6%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri620K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit17.3% vs medie industrie 6.6%

Compania este 2.6× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024

Industry size

34.2B

RON revenue

Total companies

30.688

Total employees

131.741

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
STAICOFF PETRY FOOD S.R.L.616K5Alimentație și servicii
PURCARICI S.R.L.662K5Alimentație și servicii
IOELDI BIRT NICOLAE SNC701K5Alimentație și servicii
LARIMAR PERFECT DESIGN SRL629K5Alimentație și servicii
AVENTURA FAMILY CONCEPT S.R.L.629K5Alimentație și servicii
SANTA'S SETE S.R.L.631K5Alimentație și servicii
CAMPING STEJARUL S.R.L.628K5Alimentație și servicii
AGORA FAMILY HUB S.R.L.631K5Alimentație și servicii
STAR DONER & PIZZA S.R.L.632K5Alimentație și servicii
SUVEFE ONE S.R.L.627K5Alimentație și servicii

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.3%
CA / angajat
126K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    620K
    Profit net
    109K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RAD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRAD SRL(you)STAICOFF PETRY FOOD S.R.L.PURCARICI S.R.L.IOELDI BIRT NICOLAE SNCLARIMAR PERFECT DESIGN SRL
Revenue
620K
616K
662K
701K
629K
Profit
109K
-220K
-40.7K
6.4K
-285K
Margin
17,3%
-35,7%
-6,1%
0,9%
-45,3%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RAD SRL”.