R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L.
Revenue
405K
2024
Profit
46.9K
2024
Employees
1
2024
Margin
11,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #9.840 la cifra de afaceri, #6.366 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #9.840 la cifra de afaceri, #6.366 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VALYMAR AGRICOL SRL | 401K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TRAIDOR PROD IMPEX S.R.L. | 415K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MUSAGRO TOP CEREAL S.R.L. | 394K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CRISTIAN FARMING LAND S.R.L. | 389K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MED AGRO MIHAEL S.R.L. | 379K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMAR LEGUME PRODUCT S.R.L. | 433K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIANA GREEN S.R.L. | 375K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO LIMOUSIN SRL | 372K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FLORIN AGRICULTURE INVEST S.R.L. | 372K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO IFMB SRL | 371K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.6%
- CA / angajat
- 405K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 405K
- Profit net
- 46.9K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 405K | 46.9K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 405K
- Employees
- 1
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #256.571
- VALYMAR AGRICOL SRL
- Revenue
- 401K
- Employees
- 1
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #257.626
- TRAIDOR PROD IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.2K
- Rank RO
- #253.321
- MUSAGRO TOP CEREAL S.R.L.
- Revenue
- 394K
- Employees
- 1
- Profit
- -100K
- Rank RO
- #259.999
- CRISTIAN FARMING LAND S.R.L.
- Revenue
- 389K
- Employees
- 1
- Profit
- 16.6K
- Rank RO
- #261.663
- MED AGRO MIHAEL S.R.L.
- Revenue
- 379K
- Employees
- 1
- Profit
- 35K
- Rank RO
- #265.096
- AGROMAR LEGUME PRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 433K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #247.491
- AGRIANA GREEN S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 1
- Profit
- -2K
- Rank RO
- #266.616
- AGRO LIMOUSIN SRL
- Revenue
- 372K
- Employees
- 1
- Profit
- 35.9K
- Rank RO
- #267.613
- FLORIN AGRICULTURE INVEST S.R.L.
- Revenue
- 372K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #267.660
- AGRO IFMB SRL
- Revenue
- 371K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.1K
- Rank RO
- #268.101
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L.(current) | 405K | 1 | 46.9K | #256.571 |
| VALYMAR AGRICOL SRL | 401K | 1 | 108K | #257.626 |
| TRAIDOR PROD IMPEX S.R.L. | 415K | 1 | -41.2K | #253.321 |
| MUSAGRO TOP CEREAL S.R.L. | 394K | 1 | -100K | #259.999 |
| CRISTIAN FARMING LAND S.R.L. | 389K | 1 | 16.6K | #261.663 |
| MED AGRO MIHAEL S.R.L. | 379K | 1 | 35K | #265.096 |
| AGROMAR LEGUME PRODUCT S.R.L. | 433K | 1 | 3.1K | #247.491 |
| AGRIANA GREEN S.R.L. | 375K | 1 | -2K | #266.616 |
| AGRO LIMOUSIN SRL | 372K | 1 | 35.9K | #267.613 |
| FLORIN AGRICULTURE INVEST S.R.L. | 372K | 1 | 9.7K | #267.660 |
| AGRO IFMB SRL | 371K | 1 | 54.1K | #268.101 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L.(you) | VALYMAR AGRICOL SRL | TRAIDOR PROD IMPEX S.R.L. | MUSAGRO TOP CEREAL S.R.L. | CRISTIAN FARMING LAND S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 405K | 401K | 415K | 394K | 389K |
| Profit | 46.9K | 108K | -41.2K | -100K | 16.6K |
| Margin | 11,6% | 27,0% | -9,9% | -25,4% | 4,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “R�ZVAN AGROCEREAL S.R.L.”.