R-VIDEO STUDIO S.R.L.

CUI 23131706·Producție filme, video, TV·Constanta·Founded 2024

Revenue

177K

2024

Profit

35K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

R-VIDEO STUDIO S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 177K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.780 la cifra de afaceri, #1.833 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
R-VIDEO STUDIO S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 177K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.8%.
Poziție în industrie
În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.780 la cifra de afaceri, #1.833 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.780 din 4.903 companii

Top 36.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.833 din 4.903 companii

Top 37.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#527 din 4.903 companii

Top 10.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
895K lei
Marjă medie
18.1%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri177K lei vs medie industrie 895K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit19.8% vs medie industrie 18.1%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 0.9× față de media industriei

Industry intelligence

Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024

Industry size

4.4B

RON revenue

Total companies

4.903

Total employees

5.690

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VIZZIO PRO ART SRL182K1Producție filme, video, TV
EPIC ENTERTAINMENT SRL184K1Producție filme, video, TV
ERGEE VISUAL PROD S.R.L.190K1Producție filme, video, TV
DIGITAL PASSION PRODUCTION SRL192K1Producție filme, video, TV
ADAPT INK S.R.L.198K1Producție filme, video, TV
ARO NETWORK S.R.L.177K1Producție filme, video, TV
BIGBOXTROMPY S.R.L.177K1Producție filme, video, TV
FILMWAYS S.R.L.177K1Producție filme, video, TV
DEVISE MEDIA S.R.L.178K1Producție filme, video, TV
777 DESIGN FILM S.R.L.178K1Producție filme, video, TV

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.8%
CA / angajat
177K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 45%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    177K
    Profit net
    35K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la R-VIDEO STUDIO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricR-VIDEO STUDIO S.R.L.(you)VIZZIO PRO ART SRLEPIC ENTERTAINMENT SRLERGEE VISUAL PROD S.R.L.DIGITAL PASSION PRODUCTION SRL
Revenue
177K
182K
184K
190K
192K
Profit
35K
34.9K
-594 lei
67.7K
30.9K
Margin
19,8%
19,2%
-0,3%
35,7%
16,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “R-VIDEO STUDIO S.R.L.”.