QUANTUMPHARM S.R.L.
Revenue
110M
2024
Profit
18.5M
2024
Employees
72
2024
Margin
16,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
QUANTUMPHARM S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 110M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #734 la cifra de afaceri, #146 la profit, #502 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- QUANTUMPHARM S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 110M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #734 la cifra de afaceri, #146 la profit, #502 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 13.6× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 14.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIADAN SRL | 98.8M | 73 | Comerț en-gros |
| MEGAGEN DENTAL IMPLANT SRL | 110M | 74 | Comerț en-gros |
| MACON SRL | 107M | 73 | Comerț en-gros |
| CYROM ROMANIA SRL | 108M | 70 | Comerț en-gros |
| ACCORDING GROUP S.R.L. | 101M | 72 | Comerț en-gros |
| ROMANIAN PAPER DISTRIBUTION SRL | 113M | 77 | Comerț en-gros |
| MIRAMAX IMPORT EXPORT SRL | 101M | 61 | Comerț en-gros |
| RUSTRANS SRL | 109M | 65 | Comerț en-gros |
| FARMACOM DISTRIBUTIE SRL | 112M | 66 | Comerț en-gros |
| REDO GROUP SRL | 101M | 74 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.8%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 110M
- Profit net
- 18.5M
- Angajați
- 72
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 110M | 18.5M | 72 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la QUANTUMPHARM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- QUANTUMPHARM S.R.L.(current)
- Revenue
- 110M
- Employees
- 72
- Profit
- 18.5M
- Rank RO
- #2.910
- VIADAN SRL
- Revenue
- 98.8M
- Employees
- 73
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #3.245
- MEGAGEN DENTAL IMPLANT SRL
- Revenue
- 110M
- Employees
- 74
- Profit
- 22.7M
- Rank RO
- #2.914
- MACON SRL
- Revenue
- 107M
- Employees
- 73
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #2.999
- CYROM ROMANIA SRL
- Revenue
- 108M
- Employees
- 70
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #2.971
- ACCORDING GROUP S.R.L.
- Revenue
- 101M
- Employees
- 72
- Profit
- 8.8M
- Rank RO
- #3.198
- ROMANIAN PAPER DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 113M
- Employees
- 77
- Profit
- 850K
- Rank RO
- #2.832
- MIRAMAX IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 101M
- Employees
- 61
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #3.170
- RUSTRANS SRL
- Revenue
- 109M
- Employees
- 65
- Profit
- 14.5M
- Rank RO
- #2.931
- FARMACOM DISTRIBUTIE SRL
- Revenue
- 112M
- Employees
- 66
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #2.849
- REDO GROUP SRL
- Revenue
- 101M
- Employees
- 74
- Profit
- 21.9M
- Rank RO
- #3.171
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| QUANTUMPHARM S.R.L.(current) | 110M | 72 | 18.5M | #2.910 |
| VIADAN SRL | 98.8M | 73 | 1.6M | #3.245 |
| MEGAGEN DENTAL IMPLANT SRL | 110M | 74 | 22.7M | #2.914 |
| MACON SRL | 107M | 73 | 1.9M | #2.999 |
| CYROM ROMANIA SRL | 108M | 70 | 5.5M | #2.971 |
| ACCORDING GROUP S.R.L. | 101M | 72 | 8.8M | #3.198 |
| ROMANIAN PAPER DISTRIBUTION SRL | 113M | 77 | 850K | #2.832 |
| MIRAMAX IMPORT EXPORT SRL | 101M | 61 | 2.2M | #3.170 |
| RUSTRANS SRL | 109M | 65 | 14.5M | #2.931 |
| FARMACOM DISTRIBUTIE SRL | 112M | 66 | 380K | #2.849 |
| REDO GROUP SRL | 101M | 74 | 21.9M | #3.171 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | QUANTUMPHARM S.R.L.(you) | VIADAN SRL | MEGAGEN DENTAL IMPLANT SRL | MACON SRL | CYROM ROMANIA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 110M | 98.8M | 110M | 107M | 108M |
| Profit | 18.5M | 1.6M | 22.7M | 1.9M | 5.5M |
| Margin | 16,8% | 1,6% | 20,6% | 1,8% | 5,1% |
| Employees | 72 | 73 | 74 | 73 | 70 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “QUANTUMPHARM S.R.L.”.