QUANTICA720 LIFETECH SRL

CUI 16588846·Sănătate·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

3M

2024

Profit

586K

2024

Employees

9

2024

Margin

17,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

QUANTICA720 LIFETECH SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #1.147 la cifra de afaceri, #2.013 la profit, #1.294 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
QUANTICA720 LIFETECH SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.9%.
Poziție în industrie
În industria de Sănătate (România), compania este #1.147 la cifra de afaceri, #2.013 la profit, #1.294 la număr angajați din 32.469 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.147 din 32.469 companii

Top 3.5%

Vezi clasamentul

După profit

#2.013 din 32.469 companii

Top 6.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.294 din 32.469 companii

Top 4.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1000K lei
Marjă medie
15.6%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3M lei vs medie industrie 1000K lei

Compania este 3.0× față de media industriei

Marjă profit17.9% vs medie industrie 15.6%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați9 vs medie industrie 3

Compania este 3.0× față de media industriei

Industry intelligence

Sănătate (CAEN 86) — 2024

Industry size

32.5B

RON revenue

Total companies

32.469

Total employees

98.239

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CENTRUL MEDICAL SANART SRL3.3M9Sănătate
AESTHETICS ORAL DESIGN SRL3.2M9Sănătate
BAZINGA SRL3.4M9Sănătate
PRIMED MEDICINE OMC S.R.L.3.4M9Sănătate
B&S REGENERATION S.R.L.3.5M9Sănătate
KINETO MEDICAL HEALTH SRL3.5M9Sănătate
DALI MEDICAL S.R.L.3.6M9Sănătate
MEDICAL IMAGING CONCEPT SRL3.2M10Sănătate
BESMAX LIFE SOLUTIONS SRL3.8M9Sănătate
ADVANCED DENTAL FAMILY CLINIC SRL3.3M9Sănătate

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.9%
CA / angajat
363K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 7%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3M
    Profit net
    586K
    Angajați
    9

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la QUANTICA720 LIFETECH SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricQUANTICA720 LIFETECH SRL(you)CENTRUL MEDICAL SANART SRLAESTHETICS ORAL DESIGN SRLBAZINGA SRLPRIMED MEDICINE OMC S.R.L.
Revenue
3M
3.3M
3.2M
3.4M
3.4M
Profit
586K
714K
142K
-657K
77.2K
Margin
17,9%
21,8%
4,4%
-19,6%
2,2%
Employees
9
9
9
9
9
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “QUANTICA720 LIFETECH SRL”.