Revenue

495K

2024

Profit

34.2K

2024

Employees

7

2024

Margin

6,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

QUALITY UNIT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 495K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.538 la cifra de afaceri, #12.959 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
QUALITY UNIT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 495K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.538 la cifra de afaceri, #12.959 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.538 din 28.608 companii

Top 22.9%

Vezi clasamentul

După profit

#12.959 din 28.608 companii

Top 45.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.399 din 28.608 companii

Top 4.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri495K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit6.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.4× față de media industriei

Angajați7 vs medie industrie 3

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
X TRADE SRL489K7Activități profesionale
MODDRUM CONSTRUCT SRL475K7Activități profesionale
PROIECTARE IN CONSTRUCTII "FLOREA & COMP" S.R.L.472K7Activități profesionale
A.C.B. COM 2002 SRL524K7Activități profesionale
MASTER TOPO LEX SRL459K7Activități profesionale
62D ENGINEERING & DESIGN SOLUTIONS S.R.L.543K7Activități profesionale
CMG CONSTRUCT INSTAL GRUP S.R.L.557K7Activități profesionale
EUROCON CONCEPT SRL496K8Activități profesionale
TOPO ART CAD SRL567K7Activități profesionale
ROBRICONS SRL428K7Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.9%
CA / angajat
70.8K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    495K
    Profit net
    34.2K
    Angajați
    7

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la QUALITY UNIT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricQUALITY UNIT S.R.L.(you)X TRADE SRLMODDRUM CONSTRUCT SRLPROIECTARE IN CONSTRUCTII "FLOREA & COMP" S.R.L.A.C.B. COM 2002 SRL
Revenue
495K
489K
475K
472K
524K
Profit
34.2K
-25.8K
-236K
50.2K
109K
Margin
6,9%
-5,3%
-49,8%
10,6%
20,7%
Employees
7
7
7
7
7
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “QUALITY UNIT S.R.L.”.