QUADRANT ENGINNERING S.R.L.

CUI 41384073·Construcții·Prahova·Founded 2024

Revenue

29.6M

2024

Profit

1.5M

2024

Employees

40

2024

Margin

4,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

QUADRANT ENGINNERING S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 29.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #305 la cifra de afaceri, #535 la profit, #354 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
QUADRANT ENGINNERING S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 29.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #305 la cifra de afaceri, #535 la profit, #354 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#305 din 5.424 companii

Top 5.6%

Vezi clasamentul

După profit

#535 din 5.424 companii

Top 9.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#354 din 5.424 companii

Top 6.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri29.6M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 2.4× față de media industriei

Marjă profit4.6% vs medie industrie 7.1%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați40 vs medie industrie 15

Compania este 2.7× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VEPEX COM SRL30.8M41Construcții
DITO GROUP SRL31.8M43Construcții
SCADEC CONSTRUCT SRL32.7M42Construcții
ARTCON WAY S.R.L.31.4M44Construcții
STARBAC VEST SRL29.1M41Construcții
PASCON CONSTRUC�II CIVILE �I INDUSTRIALE SRL29.9M38Construcții
NEMAR EDIL-CONSTRUCT SRL28.5M41Construcții
ROSATT COMPANY SRL29.8M43Construcții
SERCONSTRUCT ROADS S.R.L.31.6M46Construcții
ACVAFOR PROIECT SRL31.8M47Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
4.6%
CA / angajat
796K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    29.6M
    Profit net
    1.5M
    Angajați
    40

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la QUADRANT ENGINNERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricQUADRANT ENGINNERING S.R.L.(you)VEPEX COM SRLDITO GROUP SRLSCADEC CONSTRUCT SRLARTCON WAY S.R.L.
Revenue
29.6M
30.8M
31.8M
32.7M
31.4M
Profit
1.5M
5.1M
8.6M
7.2M
2.7M
Margin
4,6%
16,7%
27,1%
22,1%
8,5%
Employees
40
41
43
42
44
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “QUADRANT ENGINNERING S.R.L.”.