QATAR TRUCKS SRL
Revenue
3.1M
2024
Profit
9K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
QATAR TRUCKS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #4.425 la cifra de afaceri, #26.014 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- QATAR TRUCKS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #4.425 la cifra de afaceri, #26.014 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIS RUT TRANS S.R.L. | 3.4M | 6 | Transport |
| TOMI TRANSPORT & LOGISTIK S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| RIODA TRANS SRL | 3.2M | 6 | Transport |
| SCHNELTRANS CARA� SRL | 3.2M | 6 | Transport |
| CAN DISTRIBUTION EXPERT S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| MIHNEA C�LIN TRANS S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| GEZ LOGISTIC S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| CSY INTERTRUCK S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| DRUMURI �I MARF� S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
| HASKI TRUCK S.R.L. | 3.2M | 6 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 534K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.1M
- Profit net
- 9K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.1M | 9K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la QATAR TRUCKS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- QATAR TRUCKS SRL(current)
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 9K
- Rank RO
- #65.267
- VIS RUT TRANS S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #62.927
- TOMI TRANSPORT & LOGISTIK S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #65.275
- RIODA TRANS SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 6.3K
- Rank RO
- #65.284
- SCHNELTRANS CARA� SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #65.309
- CAN DISTRIBUTION EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 58K
- Rank RO
- #65.127
- MIHNEA C�LIN TRANS S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 14.2K
- Rank RO
- #65.456
- GEZ LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #65.062
- CSY INTERTRUCK S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 759K
- Rank RO
- #64.895
- DRUMURI �I MARF� S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 640K
- Rank RO
- #64.804
- HASKI TRUCK S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 588K
- Rank RO
- #64.742
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| QATAR TRUCKS SRL(current) | 3.1M | 6 | 9K | #65.267 |
| VIS RUT TRANS S.R.L. | 3.4M | 6 | 106K | #62.927 |
| TOMI TRANSPORT & LOGISTIK S.R.L. | 3.2M | 6 | 2.1K | #65.275 |
| RIODA TRANS SRL | 3.2M | 6 | 6.3K | #65.284 |
| SCHNELTRANS CARA� SRL | 3.2M | 6 | 217K | #65.309 |
| CAN DISTRIBUTION EXPERT S.R.L. | 3.2M | 6 | 58K | #65.127 |
| MIHNEA C�LIN TRANS S.R.L. | 3.2M | 6 | 14.2K | #65.456 |
| GEZ LOGISTIC S.R.L. | 3.2M | 6 | 1.3M | #65.062 |
| CSY INTERTRUCK S.R.L. | 3.2M | 6 | 759K | #64.895 |
| DRUMURI �I MARF� S.R.L. | 3.2M | 6 | 640K | #64.804 |
| HASKI TRUCK S.R.L. | 3.2M | 6 | 588K | #64.742 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | QATAR TRUCKS SRL(you) | VIS RUT TRANS S.R.L. | TOMI TRANSPORT & LOGISTIK S.R.L. | RIODA TRANS SRL | SCHNELTRANS CARA� SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.1M | 3.4M | 3.2M | 3.2M | 3.2M |
| Profit | 9K | 106K | 2.1K | 6.3K | 217K |
| Margin | 0,3% | 3,2% | 0,1% | 0,2% | 6,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “QATAR TRUCKS SRL”.