PYRALIS SERVICES SRL
Revenue
16M
2024
Profit
2.4M
2024
Employees
13
2024
Margin
15,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PYRALIS SERVICES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 16M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #560 la cifra de afaceri, #451 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PYRALIS SERVICES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 16M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #560 la cifra de afaceri, #451 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 11.2× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUGANA ELECTRIC SRL | 16.7M | 13 | Construcții |
| EUROFATADE DEVELOPMENT SRL | 15.1M | 11 | Construcții |
| ASTRAEA SMARTSERV S.R.L. | 17.5M | 13 | Construcții |
| SKY PARK SYSTEMS SRL | 15.8M | 14 | Construcții |
| MANRO SRL | 16.2M | 12 | Construcții |
| ROLENA SERV SRL | 15.4M | 14 | Construcții |
| COL-AIR AIRPORT SOLUTIONS SRL | 18.3M | 13 | Construcții |
| ROM PAV SRL | 15.2M | 14 | Construcții |
| VOLTECH ENERGY SRL | 12.9M | 14 | Construcții |
| ELECTRIX BRAILA SRL | 18.7M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.1%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 16M
- Profit net
- 2.4M
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16M | 2.4M | 13 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PYRALIS SERVICES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PYRALIS SERVICES SRL(current)
- Revenue
- 16M
- Employees
- 13
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #17.545
- LUGANA ELECTRIC SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #16.894
- EUROFATADE DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 81.4K
- Rank RO
- #18.465
- ASTRAEA SMARTSERV S.R.L.
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #16.263
- SKY PARK SYSTEMS SRL
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 344K
- Rank RO
- #17.774
- MANRO SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 4.3M
- Rank RO
- #17.358
- ROLENA SERV SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 6M
- Rank RO
- #18.083
- COL-AIR AIRPORT SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 18.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #15.645
- ROM PAV SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #18.388
- VOLTECH ENERGY SRL
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #21.055
- ELECTRIX BRAILA SRL
- Revenue
- 18.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #15.386
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PYRALIS SERVICES SRL(current) | 16M | 13 | 2.4M | #17.545 |
| LUGANA ELECTRIC SRL | 16.7M | 13 | 3M | #16.894 |
| EUROFATADE DEVELOPMENT SRL | 15.1M | 11 | 81.4K | #18.465 |
| ASTRAEA SMARTSERV S.R.L. | 17.5M | 13 | 1.6M | #16.263 |
| SKY PARK SYSTEMS SRL | 15.8M | 14 | 344K | #17.774 |
| MANRO SRL | 16.2M | 12 | 4.3M | #17.358 |
| ROLENA SERV SRL | 15.4M | 14 | 6M | #18.083 |
| COL-AIR AIRPORT SOLUTIONS SRL | 18.3M | 13 | 1.6M | #15.645 |
| ROM PAV SRL | 15.2M | 14 | 439K | #18.388 |
| VOLTECH ENERGY SRL | 12.9M | 14 | 2.7M | #21.055 |
| ELECTRIX BRAILA SRL | 18.7M | 13 | 5.3M | #15.386 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PYRALIS SERVICES SRL(you) | LUGANA ELECTRIC SRL | EUROFATADE DEVELOPMENT SRL | ASTRAEA SMARTSERV S.R.L. | SKY PARK SYSTEMS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 16M | 16.7M | 15.1M | 17.5M | 15.8M |
| Profit | 2.4M | 3M | 81.4K | 1.6M | 344K |
| Margin | 15,1% | 18,1% | 0,5% | 9,2% | 2,2% |
| Employees | 13 | 13 | 11 | 13 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PYRALIS SERVICES SRL”.