Revenue

127K

2024

Profit

90.3K

2024

Employees

2024

Margin

69,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PROXIMA CENTAURI R&D S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 127K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #615 la cifra de afaceri, #360 la profit, #818 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PROXIMA CENTAURI R&D S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 127K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.3%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #615 la cifra de afaceri, #360 la profit, #818 la număr angajați din 1.429 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#615 din 1.429 companii

Top 43.0%

Vezi clasamentul

După profit

#360 din 1.429 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#818 din 1.429 companii

Top 57.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.2M lei
Marjă medie
6.1%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri127K lei vs medie industrie 3.2M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit69.3% vs medie industrie 6.1%

Compania este 11.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
STUDIO CREATIV ANGHEL SRL129K1Activități profesionale
INNOVATOR BUSINESS SOLUTIONS SRL134K1Activități profesionale
IZOCOLOR ENGINEERING S.R.L.138K1Activități profesionale
INTEGRAL CONSULTING R&D S.R.L.121K1Activități profesionale
INTERNIO SYSTEMS SRL120K1Activități profesionale
SEED RESEARCH SOLUTIONS S.R.L.144K1Activități profesionale
EVALUARE SI CONSILIERE IN CARIERA S.R.L.146K1Activități profesionale
RQA IMPEX COMPANY SRL147K1Activități profesionale
ZOVETZ SRL149K1Activități profesionale
REGARDAVANT S.R.L.149K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
69.3%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 50%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    127K
    Profit net
    90.3K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PROXIMA CENTAURI R&D S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPROXIMA CENTAURI R&D S.R.L.(you)STUDIO CREATIV ANGHEL SRLINNOVATOR BUSINESS SOLUTIONS SRLIZOCOLOR ENGINEERING S.R.L.INTEGRAL CONSULTING R&D S.R.L.
Revenue
127K
129K
134K
138K
121K
Profit
90.3K
8.8K
-253K
12.3K
43.9K
Margin
69,3%
6,9%
-189,0%
8,9%
36,1%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PROXIMA CENTAURI R&D S.R.L.”.