PROTON MULTISERVICE SRL
Revenue
217K
2024
Profit
-16.9K
2024
Employees
1
2024
Margin
-7,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROTON MULTISERVICE SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 217K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.542 la cifra de afaceri, #32.442 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROTON MULTISERVICE SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 217K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.542 la cifra de afaceri, #32.442 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.7× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALMAJAN MIDO S.R.L. | 225K | 1 | Construcții |
| TAOCENTER FARM SRL | 229K | 1 | Construcții |
| PALOMA SRL | 220K | 1 | Construcții |
| G&D SYSTEM ONE SRL | 216K | 1 | Construcții |
| ENERGY STYLE S.R.L. | 235K | 1 | Construcții |
| IRISOF INSTAL S.R.L. | 213K | 1 | Construcții |
| PRESTATERASIVOLANTE S.R.L. | 212K | 1 | Construcții |
| PLASTITERM SCV SRL | 239K | 1 | Construcții |
| LGC KLAUTERM S.R.L. | 210K | 1 | Construcții |
| VICTORIA LUXURY S.R.L. | 208K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GORJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.5%
- CA / angajat
- 225K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 217K
- Profit net
- -16.9K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 217K | -16.9K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROTON MULTISERVICE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROTON MULTISERVICE SRL(current)
- Revenue
- 217K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.9K
- Rank RO
- #366.852
- ALMAJAN MIDO S.R.L.
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #366.443
- TAOCENTER FARM SRL
- Revenue
- 229K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.9K
- Rank RO
- #363.525
- PALOMA SRL
- Revenue
- 220K
- Employees
- 1
- Profit
- 76.9K
- Rank RO
- #370.885
- G&D SYSTEM ONE SRL
- Revenue
- 216K
- Employees
- 1
- Profit
- 82.3K
- Rank RO
- #374.075
- ENERGY STYLE S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.2K
- Rank RO
- #358.475
- IRISOF INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 213K
- Employees
- 1
- Profit
- -67.6K
- Rank RO
- #376.222
- PRESTATERASIVOLANTE S.R.L.
- Revenue
- 212K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.3K
- Rank RO
- #377.154
- PLASTITERM SCV SRL
- Revenue
- 239K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.9K
- Rank RO
- #355.743
- LGC KLAUTERM S.R.L.
- Revenue
- 210K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.4K
- Rank RO
- #378.830
- VICTORIA LUXURY S.R.L.
- Revenue
- 208K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.8K
- Rank RO
- #380.576
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROTON MULTISERVICE SRL(current) | 217K | 1 | -16.9K | #366.852 |
| ALMAJAN MIDO S.R.L. | 225K | 1 | 7K | #366.443 |
| TAOCENTER FARM SRL | 229K | 1 | -31.9K | #363.525 |
| PALOMA SRL | 220K | 1 | 76.9K | #370.885 |
| G&D SYSTEM ONE SRL | 216K | 1 | 82.3K | #374.075 |
| ENERGY STYLE S.R.L. | 235K | 1 | 9.2K | #358.475 |
| IRISOF INSTAL S.R.L. | 213K | 1 | -67.6K | #376.222 |
| PRESTATERASIVOLANTE S.R.L. | 212K | 1 | 19.3K | #377.154 |
| PLASTITERM SCV SRL | 239K | 1 | 15.9K | #355.743 |
| LGC KLAUTERM S.R.L. | 210K | 1 | 19.4K | #378.830 |
| VICTORIA LUXURY S.R.L. | 208K | 1 | 11.8K | #380.576 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROTON MULTISERVICE SRL(you) | ALMAJAN MIDO S.R.L. | TAOCENTER FARM SRL | PALOMA SRL | G&D SYSTEM ONE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 217K | 225K | 229K | 220K | 216K |
| Profit | -16.9K | 7K | -31.9K | 76.9K | 82.3K |
| Margin | -7,5% | 3,1% | -14,0% | 35,0% | 38,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROTON MULTISERVICE SRL”.