PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L.
Revenue
465K
2024
Profit
131K
2024
Employees
4
2024
Margin
28,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 465K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.352 la cifra de afaceri, #2.014 la profit, #2.216 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 465K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #3.352 la cifra de afaceri, #2.014 la profit, #2.216 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SAF MONTAGE S.R.L. | 475K | 4 | Fabricare |
| REDEX-INS SRL | 465K | 4 | Fabricare |
| LIA PROD UNIVERSAL S.R.L. | 459K | 4 | Fabricare |
| LASER PANEL S.R.L. | 471K | 4 | Fabricare |
| SOCOROM INDUSTRY&WELDING S.R.L. | 473K | 4 | Fabricare |
| FIUL FIARELOR S.R.L. | 448K | 4 | Fabricare |
| METALIC ART S.R.L. | 484K | 4 | Fabricare |
| DEDORMET-STEELART S.R.L. | 444K | 4 | Fabricare |
| ECODRA AGROINVEST SRL | 490K | 4 | Fabricare |
| FERO MAXIM S.R.L. | 492K | 4 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.2%
- CA / angajat
- 116K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 465K
- Profit net
- 131K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 465K | 131K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L.(current)
- Revenue
- 465K
- Employees
- 4
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #238.219
- SAF MONTAGE S.R.L.
- Revenue
- 475K
- Employees
- 4
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #235.337
- REDEX-INS SRL
- Revenue
- 465K
- Employees
- 4
- Profit
- -55.3K
- Rank RO
- #238.174
- LIA PROD UNIVERSAL S.R.L.
- Revenue
- 459K
- Employees
- 4
- Profit
- 41.2K
- Rank RO
- #239.761
- LASER PANEL S.R.L.
- Revenue
- 471K
- Employees
- 4
- Profit
- 49K
- Rank RO
- #236.582
- SOCOROM INDUSTRY&WELDING S.R.L.
- Revenue
- 473K
- Employees
- 4
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #235.937
- FIUL FIARELOR S.R.L.
- Revenue
- 448K
- Employees
- 4
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #242.908
- METALIC ART S.R.L.
- Revenue
- 484K
- Employees
- 4
- Profit
- 30.1K
- Rank RO
- #232.942
- DEDORMET-STEELART S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 4
- Profit
- -96.8K
- Rank RO
- #244.095
- ECODRA AGROINVEST SRL
- Revenue
- 490K
- Employees
- 4
- Profit
- -151K
- Rank RO
- #231.537
- FERO MAXIM S.R.L.
- Revenue
- 492K
- Employees
- 4
- Profit
- -59.2K
- Rank RO
- #230.940
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L.(current) | 465K | 4 | 131K | #238.219 |
| SAF MONTAGE S.R.L. | 475K | 4 | 134K | #235.337 |
| REDEX-INS SRL | 465K | 4 | -55.3K | #238.174 |
| LIA PROD UNIVERSAL S.R.L. | 459K | 4 | 41.2K | #239.761 |
| LASER PANEL S.R.L. | 471K | 4 | 49K | #236.582 |
| SOCOROM INDUSTRY&WELDING S.R.L. | 473K | 4 | 4K | #235.937 |
| FIUL FIARELOR S.R.L. | 448K | 4 | -106K | #242.908 |
| METALIC ART S.R.L. | 484K | 4 | 30.1K | #232.942 |
| DEDORMET-STEELART S.R.L. | 444K | 4 | -96.8K | #244.095 |
| ECODRA AGROINVEST SRL | 490K | 4 | -151K | #231.537 |
| FERO MAXIM S.R.L. | 492K | 4 | -59.2K | #230.940 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L.(you) | SAF MONTAGE S.R.L. | REDEX-INS SRL | LIA PROD UNIVERSAL S.R.L. | LASER PANEL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 465K | 475K | 465K | 459K | 471K |
| Profit | 131K | 134K | -55.3K | 41.2K | 49K |
| Margin | 28,2% | 28,1% | -11,9% | 9,0% | 10,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROSPER.EXPERT.MONTAJ S.R.L.”.