Revenue

111K

2024

Profit

4.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

3,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PROMUN SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 111K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.933 la cifra de afaceri, #9.073 la profit, #2.158 la număr angajați din 17.812 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PROMUN SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 111K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.933 la cifra de afaceri, #9.073 la profit, #2.158 la număr angajați din 17.812 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 74) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.933 din 17.812 companii

Top 33.3%

Vezi clasamentul

După profit

#9.073 din 17.812 companii

Top 50.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.158 din 17.812 companii

Top 12.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
288K lei
Marjă medie
21.4%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri111K lei vs medie industrie 288K lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit3.1% vs medie industrie 21.4%

Compania este 0.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 1.0× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 74) — 2024

Industry size

5.1B

RON revenue

Total companies

17.812

Total employees

17.971

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ROMIR CONCEPT FMC S.R.L.144K1Activități profesionale
EMY MEDIA SRL-D145K1Activități profesionale
SERVICE MOBIL P.S.I. TEHNOFOC S.R.L.143K1Activități profesionale
SSM ANDU FIRE CONSULTING SRL146K1Activități profesionale
START FUN GROUP S.R.L.146K1Activități profesionale
MOZAS HOME DESIGN S.R.L.140K1Activități profesionale
MARIUS VUCULESCU PRIME FITNESS SOLUTIONS S.R.L.149K1Activități profesionale
EASY STUDIO S.R.L.139K1Activități profesionale
MUSHROOM HOME DESIGN S.R.L.152K1Activități profesionale
DRAGOIU EVAL SECURITY SRL135K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.1%
CA / angajat
144K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 49%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    111K
    Profit net
    4.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PROMUN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPROMUN SRL(you)ROMIR CONCEPT FMC S.R.L.EMY MEDIA SRL-DSERVICE MOBIL P.S.I. TEHNOFOC S.R.L.SSM ANDU FIRE CONSULTING SRL
Revenue
111K
144K
145K
143K
146K
Profit
4.4K
95.8K
14.9K
31K
68.9K
Margin
3,1%
66,7%
10,3%
21,7%
47,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PROMUN SRL”.